Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zakopiańska policja podsumowała sylwestrowy weekend. Blisko pół tysiąca interwencji

Dnia: poniedziałek 3 stycznia 2022, Autor: Redaktor

W weekend sylwestrowy, w powiecie tatrzańskim policjanci przeprowadzili aż 452 interwencje. Nowy Rok, pod Tatrami przywitało około 100 tysięcy turystów. Poważnych zdarzeń kryminalnych i losowych nie odnotowano.

W Zakopanem oraz miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego już na kilka dni przed Sylwestrem hotele, pensjonaty i kwatery prywatne zapełniły się dziesiątkami tysięcy turystów. Większość z nich przyjechała własnymi samochodami, co powodowało duże korki i trudności komunikacyjne w Zakopanem. Drogówka w związku z tym miała pełne ręce roboty.

Odnotowano 32 kolizje drogowe, 15 interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania oraz zatrzymano 4 pijanych kierowców. W noc sylwestrową nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu tatrzańskiego oraz turystów dbało ponad 300 policjantów. Byli to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, z jednostek ościennych oraz funkcjonariusze z Krakowa. Podczas imprezy masowej na Równi Krupowej, gdzie zgromadziło się blisko 40 tysięcy osób, nie odnotowano żadnych zdarzeń, z wyjątkiem fałszywego alarmu o podłożonym ładunku wybuchowym. Natomiast poza imprezą, w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy przesadzili z alkoholem. Do rana, w różnych częściach miasta policjanci podejmowali interwencje, aby zapewnić porządek i bezpieczeństwo. Większość z nich dotyczyła zakłócenia spokoju i ciszy nocnej.

Bilans długiego sylwestrowego weekendu to 452 interwencje, 892 wylegitymowane osoby, 29 zatrzymanych osób, w tym 14 do wytrzeźwienia i 15 osób na gorącym uczynku przestępstwa. Wśród nich znalazło się dwóch mieszkańców powiatu nowotarskiego, którzy 31 grudnia ub.r. na Krupówkach uderzyli interweniującego policjanta butelką w głowę. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia. Wśród odnotowanych w ten weekend zdarzeń znalazło się 12 kradzieży, 10 oszustw, 5 uszkodzeń ciała, 3 narkotykowe i 1 rozbój.

Wśród zgłoszeń były również dotyczące wirtualnych kwater. Skala tego typu oszustw, z roku na rok jest jednak coraz niższa. Obecnie odnotowaliśmy dziesięć takich zdarzeń, a w ubiegłych latach było dwa lub trzy razy więcej. Nie oznacza to, że oszuści odpuścili – to raczej turyści są bardziej czujni.
Pomimo 452 interwencji, w miniony weekend nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń kryminalnych w powiecie tatrzańskim.

R.W./fot.KPP.Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy