Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zatrzymany diler narkotykowy

Dnia: sobota 15 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego powiązanego z przestępczością narkotykową. Łącznie zabezpieczono ponad 110 gramów marihuany oraz 56 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Za udzielanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających 28-latkowi  grozi mu do 10 lat więzienia.

W ramach realizacji sprawy narkotykowej 11 lipca br. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju oraz Nowego Targu, wspierani przez małopolskich kontrterrorystów weszli do jednego z domów na terenie gminy Nowy Targ.

Funkcjonariusze zatrzymali tam 28-latka bowiem według ustaleń śledczych, mężczyzna handlował na czarnym rynku hurtowymi ilościami narkotyków. Podczas przeszukania posesji w garażu oraz piwnicy policjanci ujawnili ponad 110 gramów marihuany zapakowaną w różnej wielkości worki foliowe. Zabezpieczono także wagi i woreczki foliowe służące do pakowania i handlu narkotykami. Ponadto znaleziono kilka kartonów nielegalnego alkoholu bez polskich znaków akcyzy (56 litrów). 28-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za sprzedaż co najmniej pół kilograma marihuany i posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.  Za wykroczenie skarbowe, czyli  przechowywanie nielegalnych wyrobów alkoholowych, grozi kara grzywny.

KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy