Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zawodnicy KS Wiaterni na XXIV Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa

Dnia: poniedziałek 11 września 2023, Autor: Redaktor

W dniach 9-10.09.2023r. na Zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbyły się regaty zaliczane do Pucharu Polski w żeglarskich klasach sportowych Optimist i ILCA. Słaby wiatr spowodował, że w sobotę rozegrano dwa wyścigi, a w niedzielę nie odbył się żaden z planowanych wyścigów. Te bardzo trudne dla zawodników warunki wymagały szczególnej koncentracji i wytrwałości, a i tak wynik w pewnym stopniu
obarczony był loteryjnością.

W klasie Optimist (do lat 12) zgłosiło się 35 zawodników. Klub Sportowy Wiaterni wspierany przez ZEW Niedzica S.A., UG Łapsze Niżne, UM Nowy Targ, reprezentowało 5 zawodników. Wśród chłopców puchar za trzecie miejsce zdobył Rafał Bednar, Ignacy Jankowski był 9, a jego młodszy brat Mieszko Jankowski 15. Wśród dziewcząt Kamila Bednar zajęła 7 miejsce. W klasie ILCA 6 Piotr Bednar zajął miejsce 8.

KS Wiaterni szeroko szkoli również początkujących zawodników. W tym roku m.in. przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty.

Zajęcia dla wszystkich chętnych (dzieci i młodzież) będą trwały jeszcze do końca października. Rekrutacja jest otwarta, można zgłaszać się przez email wiaterni.sailing@gmail.com, telefonicznie na nr 664 789 580, lub bezpośrednio na przystani KS Wiaterni we Frydmanie. Żeglarstwo jest piękną olimpijską dyscypliną sportu, a Jezioro Czorsztyńskie doskonałym miejscem do doświadczenia żeglarskiej przygody.

mat. nadesłane

No Comment.

Reklama

Partnerzy