Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zawody i kibicowanie w Zębie!

Dnia: czwartek 3 lutego 2022, Autor: Maciej Zubek

Po raz kolejny społeczność Zębu oraz Gmina Poronin organizują wielkie kibicowanie Kamilowi Stochowi i całej polskiej reprezetacji skoczków narciarskich podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. To już w najbliższą niedzielę 6 lutego 2022 r. na stoku Potoczki w Zębie.

Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji. W niedzielę rano odbędą się Otwarte Gminne Zawody Narciarskie. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich jeżdżących na nartach: dzieci, młodzież, rodziców, dziadków, sympatyków i turystów. Zapisy przez godzinę od godz. 9.00, a start zawodników o godz. 10.00. Dla uczestników zawodów w slalomie gigancie promocyjna cena karnetu: 30 zł (+10 zł kaucja zwrotna za karnet). W tej kwocie będzie można korzystać z obu zębiańskich wyciągów w godz. 9.30-14.00. Dodatkową atrakcją będzie też widowiskowa kategoria Telemark, zatem powinna pojawić się cała brać telemarkowa. Przejazdy uczestników zaplanowane są na dwóch torach równoczesnie, w związku z tym zawody powinny zakończyć się ok godz. 12.00.

O godz. 12.00 planowo ma rozpocząć sie pierwsza seria skoków narciarskich mężczyzn z Pekinu. Transmisja z olimpiady bedzie miała miejsce na żywo na telebimie przy stoku. Zaproszeni są wszyscy: mieszkańcy i turyści, aby kibicować naszym skoczkom walczącym o olimpijski medal. Na zywo wystąpi również zespół Zbójnicek z Zębu. Będzie można pomalować twarz w barwy narodowe, skosztować potraw i wypieków specjalnie przygotowanych na tę okazję oraz wspomóc leczenie chorej na białączkę uczennicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zębie.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Poronin, sołectwo Ząb, Zespół Szkolno –Przedszkolny w Zębie, OSP Ząb, Koło Gospodyń Wiejskjich wZębie, Związek Podhalan – oddział Ząb, a partnerami imprezy Ośrodek Narciarski Potoczki, Szkoła Narciarska Ząb oraz www.kochamZab.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy