Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zbiórka elektrośmieci w SP nr 2 w Czarnej Górze

Dnia: środa 23 listopada 2022, Autor: Anna Zubek

Do końca listopada można wspomóc szkołę w działalności ekologicznej, dzięki czemu też placówka może wygrać cenne nagrody dla uczniów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnej Górze kolekcjonują obecnie nietypowe artykuły. Chętnie przyjmą niedziałający sprzęt elektroniczny czy stary akumulator… A wszystko w szczytnym celu: szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie: “Elektrośmieci oddajesz nagrody dostajesz”.

Poza promowaniem wiedzy z zakresu postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami i akumulatorami, szkoła rozwija świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, jak również otaczających ich dorosłych.

Dzięki zbiórce placówka może też wygrać atrakcyjne nagrody: sprzęt elektroniczny, książki, drukarki 3D, roboty i mechanika, minikomputery, a także sprzęt sportowy.

Zachęcamy do wsparcia akcji!

Zbiórka przedmiotów trwa do końca listopada, a oddać można każdy sprzęt elektryczny i elektroniczny w kompletnym stanie (bez wymontowanych części) oraz ładowarki, akumulatory itp.

Co zbieramy

Zużyte baterie i akumulatory używane w telefonach, elektronarzędziach (np. wkrętarkach), zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, bez akumulatorów samochodowych i przemysłowych;

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:

lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy, sprzęt oświetleniowy oraz każde inne urządzanie które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii. Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany.

Zbieramy urządzenia oznaczone znakiem przekreślonego kosza

kosz

Symbol przekreślonego kosza na śmieci na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady.

Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki w celu recyklingu. Zapewniając prawidłową utylizację pomagasz chronić środowisko naturalne

No Comment.

Reklama

Partnerzy