Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zbliża się Jarmark Podhalański. Jego koszt to ponad 400. tys zł. Apel organizatorów

Dnia: czwartek 3 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Oficjalną konferencję prasową promującą imprezę zorganizowano na tarasie nowotarskiego Miejskiego Centrum Kultury

21. edycja Jarmarku Podhalańskiego odbędzie się w dniach 11-13. sierpnia. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na piątek 11 sierpnia na godzinę 16.30 Wtedy to spod MCK wyruszy parada gazdowska. Muzyczną gwiazdą pierwszego dnia będzie wokalista Mateusz Ziółko, który wystąpi w towarzystwie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, licząca aż 40 osób.

Dawid Kwiatkowski, jeden z najpopularniejszych polskich muzyków młodego pokolenia będzie gwiazdą drugiego dnia. Po nim sceną zawładnie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz

Oprócz wydarzeń na scenie, przez cały czas trwania Jarmarku swoje arcydzieła i produkty regionalne będzie prezentowało blisko 50 wystawców

W Parku Miejskim usytuowana będzie strefa dziecięca, gdzie przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych dzieci.

Program jest bardzo różnorodny. Staraliśmy się tak ułożyć program aby każdy przez te trzy dni mógł coś znaleźć dla siebie – podkreślił Andrzej Lichosyt, dyrektor MCK Nowy Targ.

Koszt organizacji trzydniowej imprezy wstępnie wyliczono na kwotę 400 tys. złotych. 150 tys. złotych to wkład miasta. Resztę pozyskano od sponsorów, a także wpływu z opłat za miejsca handlowe.

Na czas trwania Jarmarku Podhalańskiego przeorganizowany zostanie ruch drogowy w obrębie centrum miasta. Część ulic zostanie zamknięta. Organizatorzy zaapelowali też do sprzedawców oto by bardziej zwracać uwagę komu sprzedają alkohol. W tym miejscu zwrócono się także do rodziców by Ci bardziej zwracali uwagę Co ich dzieci robią w godzinach wieczornych.

No Comment.

Reklama

Partnerzy