Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zdemolował siekierą samochód sąsiada. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Dnia: środa 5 stycznia 2022, Autor: Anna Zubek

Nietrzeźwy 30-latek wsiadł za kierownicę taksówki, odjechał bez zgody właściciela pojazdu i uderzył w ogrodzenie posesji. Mieszkaniec Ostrowska działał w recydywie i grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W Nowy Rok około godziny 4 taksówkarz przyjechał do Ostrowska po klientów. Przejeżdżając jedną z ulic zobaczył znanego mu 30-latka. Kiedy zatrzymał swój samochód, ten wsiadł na miejsce pasażera z żądaniem, aby zawieźć go pod wskazany adres. Na nic zdały się tłumaczenia taksówkarza, że przyjechał po klientów i w pierwszej kolejności to ich musi odwieźć. W pewnym momencie kierowca wysiadł z samochodu i podszedł do siedzącego na miejscu pasażera mężczyzny. Wtedy ten przesiadł się szybko na miejsce kierowcy i zaczął cofać, a po chwili uderzył taksówką w ogrodzenie posesji. Poszkodowany taksówkarz wezwał Policję. Po chwili zjawił patrol prewencji się na miejscu. Kiedy policjanci zaczęli analizować przebieg zdarzenia, pijany 30-latek zaczął uciekać wbiegając na teren jednej z posesji, gdzie jednakże błyskawicznie został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zatrzymany został przesłuchany i usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

30-latek działał w recydywie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu biorąc pod uwagę przeszłość zatrzymanego i liczne interwencje z jego udziałem, wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Dorota Garbacz KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy