Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zdrowe posiłki (art. promocyjny)

Dnia: poniedziałek 10 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Coraz częściej ludzie są zabiegani w ciągu dnia. Zdarza się, że brakuje czasu na różne rzeczy, w tym na przygotowanie pełnowartościowych posiłków. Kończy się to zazwyczaj jedzeniem na mieście, nierzadko czegoś na szybko, co niewiele ma wspólnego ze zdrowymi i pożywnymi daniami.

Wracając do domu, nie ma już czasu ani siły, żeby przygotować posiłek, który dostarczy nam niezbędnych wartości odżywczych. Niestety, taki pośpiech i nieregularność w posiłkach nie wpływa dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto przyjrzeć się swoim nawykom oraz wdrożyć bardziej zdrowy tryb odżywiania. Takie zmiany to gwarancja większej energii i lepszego zdrowia.

Korzyści ze zdrowego odżywiania

Nie od dziś wiadomo, że zdrowe, pełnowartościowe jedzenie wpływa korzystanie na samopoczucie oraz przy odpowiednio ułożonej diecie pomaga również w budowaniu smukłej sylwetki. Warto zadbać o zbilansowaną dietę oraz regularne posiłki, które będą zawierały odpowiednia podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Tylko w ten sposób będziemy w stanie dostarczyć niezbędną do funkcjonowania, energię. Regularne spożywanie posiłków w ciągu dnia sprawi, że nasza siła będzie rozkładać się równomiernie na cały dzień. Dzień najlepiej zacząć od pożywnego i porządnego śniadania, głównie białkowo-tłuszczowego. Specjaliści zalecają spożywanie od 3 do 5 posiłków dziennie, dlatego, jeśli masz zabiegany dzień, to koniecznie pamiętaj, żeby zjeść drugie śniadanie przed obiadem, sprawi to, że w żadnym momencie nie zabraknie Ci sił do działania.

Szybkie, ale zdrowe dania

Od pewnego czasu popularne stało się przygotowywanie półproduktów, które później posłużą do gotowania na cały tydzień. Polega to na wcześniejszym przyrządzeniu jadłospisu na cały tydzień oraz kupieniu wszelkich produktów. Cały pomysł polega na tym, żeby poświęcić dłuższą chwilę raz w tygodniu i w tym czasie przygotować wstępną obróbkę produktów. Tak przygotowane jedzenie, posłuży każdego dnia do przygotowania właściwych posiłków. A to wszystko już bez konieczności obierania warzyw, czy gotowania bulionu na zupę. Wcześniej przygotowane warzywa, owoce lub gotowe mieszanki np. orzechów, przechowujemy w pojemnikach w lodówce lub w zamrażarce. Jest to fajna opcja dla osób, które po pracy mają ograniczony czas na przygotowanie obiadów. Wtedy wyciągamy np. wcześniej pokrojone i podpieczone warzywa lub mięso, co pozwoli nam na szybsze przygotowanie posiłków. Jest to bardzo fajna opcja, aby w ciągu tygodnia, podczas przygotowania menu zweryfikować swoje nawyki żywieniowe i odpowiednio je urozmaicić.

Gotowe jedzenie

Jeśli wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na przygotowanie nawet półproduktów, to doskonałą opcją będzie catering dietetyczny Szczecin. Jest to propozycja skierowana między innymi dla osób, które nie mają czasu lub nie potrafią gotować. Oferta w ostatnim czasie jest bardzo rozbudowana, co pozwala każdemu wybrać najlepszy wariant dla siebie. Nie ma problemu, jeśli na przykład masz nietolerancję na gluten lub nabiał, albo chciałby wypróbować diety vege — z pewnością wybierzesz takie menu, które będzie Ci odpowiadało. Catering dietetyczny to najzdrowsze i najszybsze rozwiązanie, jeśli chodzi o brak czasu na przygotowanie zdrowych i zbilansowanych posiłków każdego dnia. Dzięki temu, że otrzymujemy gotowe dania, to tak przygotowane boxy możemy zabrać wszędzie.

W dobie ciągłego braku czasu nie warto zaprzestawać zdrowego i regularnego spożywania posiłków. Na dłuższą metę prowadzi to do niekorzystnych zmian, które zachodzą w organizmie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy