Złe miłego początki Szarotki w starciu Olimpią (aktualizacja zdjęcia)

Dnia: niedziela 6 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Unihokeiści Szarotki Nowy Targ aby myśleć o zajęciu na koniec sezonu zasadniczego drugiego miejsca w tabeli, w meczu na własnym stadionie z Olimpią Łochów nie mogli pozwolić sobie na porażkę. Cel ten ostatecznie osiągnęli .

Zaczęło się jednak źle dla gospodarzy, których błąd pod własną bramką, kosztował utratę gola w 6 minucie. Szarotka straty i to nawiązką odrobiła jeszcze w pierwszej tercji. W 8 minucie wyrównał – po ładnej akcji z Aleksandrem Hamrolem – Jakub Słowakiewicz, a w 12 minucie na listę strzelców – po kontrataku – wpisał się Jan Jaskierski.

Na początku tercji drugiej na 3:1 podwyższył – w momencie liczebnej przewagi Szarotki – Łukasz Chlebda, który trafił z dystansu. W 24 minucie mieliśmy małą kontrowersję. Po strzale Jaskierskiego wydawało się, że piłeczka wpadła do bramki. W pierwszym momencie arbiter był takiego samego zdania, ale po protestach gości i rozmowie z kapitanami drużyn, gola anulował. Parę chwil później nie było już żadnych wątpliwości i przy kolejnej liczebnej przewadze nowotarżan na 4:1 trafił z bliska Piotr Ligas. W 28 minucie po nieprzepisowej interwencji w polu bramkowym zawodnika Olimpii, rzut karny wykorzystał dla Szarotki Jaskierski. W 30 minucie to przyjezdni cieszyli się z gola numer dwa. Jego autorem ponownie był Kacper Skura. Końcówka tej odsłony ponownie należała do Szarotki, efektem czego były kolejne jej dwa gole. Pierwszy z nich padł po zdecydowanie najpiękniejszej akcji meczu. Na pełny biegu Hamrol podał do Jakuba Sujkowskiego, ten błyskawicznie odegrał na drugą stronę do Słowakiewicza, który z bliska dopełnił już formalności. Gol numer 7 był z kolei dziełem Rafała Żabówki i jego przytomnego zachowania pod bramką przeciwnika.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 52 minuty. Po serii niewykorzystanych sytuacji przez gospodarzy, trzeciego gola dla Olimpii zdobył Karol Miszczuk. Ostatnie słowo należało do Szarotki, a konkretnie do Chlebdy który na 24 sekundy przed końcem przypieczętował wygraną.

Szarotka Nowy Targ – Olimpia Łochów 8:3 (2:1, 5:1, 1:1)

0:1 K. Skura (5:43)

1:1 Słowakiewicz – Hamrol (7:46)

2:1 Jaskierski – Chlebda (11:50)

3:1 Chlebda – Augustyn (20:58, 5/4)

4:1 Ligas – Jaskierski (24:56, 5/4

5:1 Jaskierski (27:42 – karny)

5:2 K. Skura (29:52)