Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Złodzieje grasują na Podhalu. Dwa włamania w jedną noc.

Dnia: wtorek 22 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Minionej doby podczas nieobecności domowników doszło do dwóch włamań do domów jednorodzinnych na terenie gminy Czarny Dunajec.

W Chochołowie sprawcy wybili szybę w oknie kotłowni, weszli do środka domu, skąd ukradli pieniądze i biżuterię. W Piekielniku złodzieje po podważeniu okna w kuchni weszli do środka i ukradli biżuterię, pieniądze oraz ubrania góralskie. Apelujemy o szczególną uwagę mieszkańców całego powiatu. Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja.

Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywaczy. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi, a do kradzieży dochodzi najczęściej pod nieobecność domowników, w czasie gdy zapada zmrok. Pamietaj o zabezpieczeniu technicznym swojego domu, a wychodząc wieczorem zaciągnij zasłony lub opuść żaluzje. Możesz pozostawić w pokoju włączone światło, stworzysz w ten sposób pozory obecności domowników. Zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu – złodziej nie lubi światła.

Apelujemy o wzmożenie sąsiedzkiej czujności, a w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów w okolicy należy zadzwonić pod numer 112.

źródło: KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy