Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zmiana organizacji rchu na granicy ze Słowacją w Chyżnem

Dnia: środa 26 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

We środę 26 stycznia od południa nastąpi zmiana organizacji ruchu na DK7 w Chyżnem. Zamknięty dla ruchu zostanie most graniczny w kierunku na Słowację. Ruch skierowany zostanie na most równoległy (w kierunku do Polski) i będzie się obywał się w obu kierunkach (jeden pas w kierunku na Słowację, drugi pas w kierunku do Polski).

Zmiana spowodowana jest rozpoczęciem budowy nowego mostu na potoku Jeleśnia. Prace rozpoczną się od rozbiórki starego obiektu, po przekierowaniu ruchu na równoległy most. Plac budowy został przekazany wykonawcy 14 stycznia 2022 r.

Prace będą obejmować rozbiórkę istniejącego mostu oraz budowę mostu granicznego na potoku Jeleśnia, pomiędzy miejscowościami Chyżne (woj. małopolskie) i Trstena (na terytorium Słowacji). Realizowane będą na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej i w granicach pasa drogowego drogi krajowej nr 7.

W ramach zadania przewidziana jest przebudowa dojazdów do obiektu, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie mostu, budowa kanalizacji deszczowej odwadniającej most wraz z urządzeniami podczyszczającymi oraz budowa kanału technologicznego.

Istniejący most graniczny jest w złym stanie technicznym. Zaobserwowano przecieki przez płytę pomostu, ubytki betonu, zarysowania konstrukcji i korozję stali zbrojeniowej. Dostosować trzeba też nośność obiektu do aktualnie obowiązujących norm.

Nowy obiekt będzie miał lepsze parametry techniczne i wytrzymałościowe. Bezpieczeństwo pieszych poprawi wybudowany chodnik oraz bariery ochronne.

Źródło: GDDKiA

No Comment.

Reklama

Partnerzy