Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Zostań Ambasadorem Młodego Pokolenia! Konkurs dla zaangażowanych w działalność społeczną i obywatelską 

Dnia: wtorek 29 sierpnia 2023, Autor: Redaktor

Trwa konkurs „Ambasador Młodego Pokolenia RP – II Edycja”, organizowany przez Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem. Konkurs skierowany jest do młodych osób zaangażowanych w działalność społeczną i obywatelską a także do organizacji, które tą działalność wspierają. Zgłoszenia można wysłać do końca dnia do 1 września 2023 r.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie działalności młodych osób i podejmowanych przez nich inicjatyw oraz zwiększenie zaangażowania młodego pokolenia Polaków w działalność społeczną i obywatelską a także zachęcanie szkół, organizacji pozarządowych, samorządów, młodzieżowych rad, środowisk naukowych i firm do działania na rzecz młodzieży.

Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Zgłoszenie do Konkursu przesyłać może każda osoba fizyczna do 30. roku życia, każda organizacja pozarządowa oraz młodzieżowa rada. Zgłoszenia wraz z umotywowaniem danej kandydatury, należy przesłać do 1 września 2023 roku na adres elektronicznej skrzynki pocztowej: sekretarz.rdzmp@kprm.gov.pl. Zgłoszenia przesłane w późniejszym terminie nie będą rozpatrywane.

Nagrody zostaną przyznane w 8 kategoriach:

1. Lider Młodego Pokolenia – wzór godny naśladowania;

2. Najaktywniejsza Młodzieżowa Rada Gminy/Młodzieżowa Rada Powiatu/Młodzieżowy Sejmik Województwa;

3. Najbardziej przyjazny młodzieży samorząd lokalny w Polsce – gmina/powiat/województwo;

4. Mecenas młodego pokolenia – osoba, która swoimi działaniami przyczynia się do wspierania postulatów ludzi młodych, działa aktywnie na rzecz młodzieżowego sektora – osoba fizyczna;

5. Organizacja pozarządowa wspierająca działania młodych ludzi;

6. Najprzyjaźniejsza firma wspierająca swoimi działaniami ludzi młodych;

7. Najciekawsze wydarzenie wspierające rozwój polityki młodzieżowej w Polsce;

8. Najaktywniejsza i działająca na rzecz młodego pokolenia szkoła/uczelnia/środowisko naukowe.

Informacja o wynikach Konkursu zostanie udostępniona w postaci elektronicznej na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dodatkowych informacji o przebiegu Konkursu udziela: Departament Społeczeństwa Obywatelskiego: Sekretariat_DOB@kprm.gov.pl, nr tel. +48 22 6947529.

Regulamin i formularz

Nagrody zostaną przyznane 19 września podczas Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

gov.pl/web/pozytek/

No Comment.

Reklama

Partnerzy