Zwycięstwem zakończyły rok

Dnia: czwartek 23 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

Hokeistki MMKS Podhala Nowy Targ w ostatnim w 2021 roku spotkaniu ligowym pokonały na własnym lodowisku 4:2 Cracovię.

Aż pięć bramek przyniosła pierwsza tercja. Wynik otworzyła Raducka a parę chwil później prowadzenie nowotarżanek podwyższyła Mroszczak. Potem dwa gole w odstępie niespełna dwóch minut zdobyły przyjezdne, ale to do Podhala należało ostatnie słowo w tej odsłonie. Gola zdobyła Szopińska.

Każdy kto spodziewał się gradu goli w kolejnych dwóch tercjach, mocno się rozczarował. Kibice obejrzeli bowiem jeszcze tylko bramkę Leśniowskiej zdobytą w okresie liczebnej przewagi Podhala.

MMKS Podhale Nowy Targ – Cracovia 1906 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)

1:0 Raducka – Wielkiewicz (4:01)

2:0 Mroszczak – Leśniowska – Szopińska (11:40)

2:1 E. Synowiec – Wrona (15:33 w przewadze)

2:2 Z. Baran – Hajduk (16:18)

3:2 Szopińska – Mroszczak (17:24)

4:2 Leśniowska (37:43 w przewadze)

Podhale: Furtak – Grzybek, M. Nosal, Mroszczak, Leśniowska, Szopińska – Jarkiewicz, N. Nosal, Bukowska, Leśnicka, Podlipni – A. Gacek, K. Gacek, Szlachtowska, Raducka, Wielkiewicz – Fryźlewicz, Maciaś Paprocka, Maciaszek, Rokicka.