Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

2.6 promila alkoholu we krwi!

Dnia: poniedziałek 10 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Zakopiańska drogówka podsumowała styczniowy długi weekend. W powiecie tatrzańskim doszło do dwóch wypadków i dziewiętnastu kolizji.

Cztery osoby zostały ranne. Jeden kierowca „stracił” prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.

Wydłużony weekend styczniowy spowodował, że na Podhale przyjechało kilkadziesiąt tysięcy turystów, większość swoimi samochodami. Paraliż głównych dróg był nieunikniony. Główna droga, K-47 blokowała się już w Skomielnej Białej i dalej w Klikuszowej. Wjazd do Zakopanego lub Białki Tatrzańskiej zajmował ponad godzinę. Zatrzymał się ruch również na drogach bocznych i alternatywnych. Przejazd przez centrum Zakopanego trwał od godziny do dwóch. Mimo tak wolnego ruchu drogowego doszło w miniony długi weekend do dwóch wypadków drogowych w wyniku których cztery osoby zostały ranne. Policjanci drogówki odnotowali również dziewiętnaście kolizji drogowych. Wiele zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania i blokowania wyjazdu z bram.

Wielu kierowców turystów musiało zgłosić się po mandat za złe parkowanie. W Piątek i sobotę parkingi wokół największych stacji narciarskich zapełniały się błyskawicznie i ich obsługa już nie wypuszczała nikogo więcej. Tworzyły się zatory drogowe, a wielu turystów utknęło. Nie pomogły apele o pozostawianie prywatnych pojazdów pod hotelami oraz kwaterami i korzystanie z komunikacji zbiorowej.

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które zdecydowały się kierować samochodem po pijanemu. Niechlubny rekordzista, 24-latek zatrzymany w miejscowości Rzepiska podczas kontroli miał w organizmie 2.6 promila alkoholu. Wpadł też kierowca, który rozpędził się w Białym Dunajcu o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy – stracił prawo jazdy. Podczas niedzielnego powrotu policjanci kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach pomagając turystom bezpiecznie wyjechać z Podhala.

Źródło: KPP Zakopane/R.W

No Comment.

Reklama

Partnerzy