Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

60. Jubileuszowy Małopolski Wyścig Górski

Dnia: poniedziałek 16 maja 2022, Autor: Maciej Zubek

Już na początku czerwca będzie można śledzić sportowe zmagania kolarzy z całego świata, startujących w 60. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Nowy Targ jest jednym z miast etapowych wydarzenia. Peleton zamelduje się na mecie II etapu zlokalizowanej na nowotarskim Rynkuw sobotę 4 czerwca 2022 r.ok. godz17:20.

Na zaostrzenie apetytu – garść informacji. Kolarze będą walczyć o triumf od czwartku 2 czerwca do niedzieli 5 czerwca włącznie. W zeszłym roku Małopolski Wyścig Górski okazał się być największym pod względem liczby startujących kolarzy, szosowym wyścigiem w Polsce. Tegoroczna edycja ma duże szanse powtórzyć to osiągnięcie. Na liście startowej jest aż 30 drużyn z całego świata. Ważną informacją jest też to, że zmagania ponownie rozpoczną się od rywalizacji w kryterium „O Złoty Pierścień” wokół krakowskiego Rynku. Finisz ostatniego etapu pozostaje ten sam, czyli wyczerpująca wspinaczka na starosądecką Przehybę.

Warto również nadmienić, że Małopolski Wyścig Górski w zamian za udaną promocję naszego regionu otrzymał prestiżową markę „Made in Małopolska”.

Organizatorem MWG jest Małopolski Związek Kolarski, a partnerem głównym Województwo Małopolskie.

Zmagania kolarskie będzie można śledzić na stronie tourofmalopolska.eu.

No Comment.

Reklama

Partnerzy