Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Akcja ratunkowa na kominie elektrociepłowni: Policja i strażacy uratowali kobietę

Dnia: czwartek 1 czerwca 2023, Autor: Paweł Budzyk

Policjanci z nowotarskiej komendy otrzymali alarmujące zgłoszenie od rodziny 34-letniej kobiety, która planowała targnąć się na swoje życie.

Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z 34-latką. Niestety, kobieta nie chciała rozmawiać i rozłączyła się. Nie odbierała kolejnych połączeń. W związku z tym policja ogłosiła alarm i rozpoczęła poszukiwania zaginionej kobiety.

Policjantka z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zaangażowała się w poszukiwania i ponownie nawiązała kontakt telefoniczny z 34-latką. Kobieta potwierdziła swoje zamiary samobójcze i poinformowała, że aktualnie znajduje się w rejonie Szaflar. Funkcjonariuszka kontynuowała rozmowę, uspokajała i wspierała 34-latkę.

Policjanci zauważyli kobietę na wysokości około 30 metrów na kominie nieczynnej elektrociepłowni, na granicy Nowego Targu. Natychmiast ruszyli jej z pomocą. Dwóch z nich weszło po drabinie do kobiety, która była już poza metalową obręczą zabezpieczającą. Cały czas wspierając i uspokajając 34-latkę, dbali o jej bezpieczeństwo do momentu przyjazdu strażaków z PSP Nowy Targ. Ci ostatni bezpiecznie przetransportowali kobietę na dół i przekazali ją załodze karetki pogotowia.

Dzięki skutecznej i szybkiej interwencji nowotarskich policjantów oraz strażaków akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy