Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Codzienna dekoracja stołu w salonie – jak udekorować stół na co dzień?

Dnia: sobota 2 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Dekoracja stołu w salonie w teorii wydaje się prosta. No bo co w tym skomplikowanego? Przecież wystarczy postawić… no właśnie – co? Jeśli nie wiesz, skąd zaczerpnąć inspiracji salonu, a dokładniej stołu w salonie, by nie tylko od święta ale także na co dzień zachwycał i przykuwał spojrzenia – zobacz co proponuje AboutDecor – kto jak kto, ale oni akurat znają się na rzeczy! Zachęcamy do lektury.

Roślinny akcent na stole

Nie mamy tutaj na myśli sałatki do obiadu. Codzienna dekoracja stołu w salonie powinna zawierać co najmniej jeden akcent roślinny. Chcesz ciekawego pomysłu na inspirację salonu? Wybierz jeden z poniższych wariantów.

Kwiaty cięte sprawdzą się we wnętrzach klasycznych i romantycznych. Możesz decydować się na zakup świeżych kwiatów prosto z kwiaciarni lub giełdy kwiatowej albo wybrać coś z przydomowego ogródka – zdaniem AboutDecor kwiaty sezonowe sprawdzą się idealnie. Nasza propozycja to hortensje – zachwycą chyba każdego! Zadbaj przy tym o odpowiednią oprawę kwiatów, czyli wazon dopasowany stylistycznie do salonu.

Nie masz ochoty wiecznie pamiętać o wymianie wody albo ciętych kwiatów? Wybierz te doniczkowe. Oczywiście i tutaj możesz zdecydować się na odmiany kwitnące albo wiecznie zielone. Gatunek kwiatów zależy od Ciebie – nie może być zbyt duży ani zbyt mały, bo albo zgubi się na powierzchni blatu, albo go przyćmi. Ewentualnie pokuś się o kompozycję z kwiatów suszonych – to również bywa efektowne.

Obrus nie tylko od święta

Obrus może gościć na Twoim stole w salonie nie tylko przy okazji uroczystości rodzinnych czy świąt. Radzimy jednak zrezygnować z modeli białych, ponieważ kojarzą się głównie z takimi okazjami. Zamiast tego celuj w obrusy dopasowane stylem do wnętrza, ale także spójne z porą roku. Wiosną np. wybierz delikatnie żółty obrus w żonkile, jesienią – w kolorach opadających z drzew liści, itp.

Uważasz obrus za rozwiązanie zbyt oficjalne? Może zatem przekona Cię bieżnik? Niejedna aranżacja salonu właśnie zawiera efektowny bieżnik zamiast obrusu. Ma to zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy masz piękny naturalnie drewniany stół i nie chcesz go całkiem schować pod wielkim obrusem.

Równie efektowną propozycją jest umieszczenie bieżnika na obrusie. W tym momencie warto zadbać o to, by oba materiały nie były w tym samym kolorze oraz podobnej strukturze – tutaj najlepiej stawiać na kontrasty. Jeśli po domu poruszają się małe dzieci, lepiej zrezygnuj z obrusu na rzecz bieżnika lub całkiem porzuć ten zamysł.

Romantyczny blask świec

Jeśli wydaje Ci się, że świece na stole znajdziesz tylko i wyłącznie w romantycznych, wieczorowych inspiracjach salonu, to masz rację – wydaje Ci się. Świeczki zapachowe umieszczone na efektownych podkładkach lub stojakach będą stanowić przepiękną i uroczą dekorację stołu w Twoim salonie.

AboutDecor podrzuca dwie koncepcje. Możesz postawić na eleganckie i gustowne, identyczne świece umieszczone na stojakach, rozlokowane na blacie stołu i otoczone np. zielonymi gałązkami. Prawda, że cudnie? Drugi wariant zakłada wybór różnych pod względem wysokości i szerokości świec zapachowych, które łączy spójny ze stylem wnętrza design.

Jeśli obawiasz się o stan blatu, gdy świeczki będą się topić – ustaw je na podstawkach. Bardzo modne są teraz podkładki wykonane z drewna. Nie muszą być idealnie symetryczne, w tym tkwi ich urok. Wybieraj modele jak najbardziej naturalne, to doda całej dekoracji stołu w salonie wyjątkowego charakteru, przyciągając wzrok.

No Comment.

Reklama

Partnerzy