Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Czeski obrońca wróci do „Szarotek”?

Dnia: środa 29 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Działacze PZU Podhala Nowy Targ nie próżnują i szykują kolejne wzmocnienia. Z naszych informacji wynika, że zarzucili sieci na czeskiego defensora, który miał już okazję występować w ekipie „Szarotek”. Czy po ośmiu latach gry w DEL2 powróci on do ekipy górali? Trwają zaawansowane rozmowy.

Z naszych informacji wynika, że kontrakt z drużyną Podhala może wkrótce podpisać Jakub Kania.

32-letni defensor ma w swoim CV grę dla „Szarotek”. Do Nowego Targu trafił 28 stycznia 2016 roku na końcówkę sezonu 2015/2016. Rozegrał w sezonie regularnym tylko dwa spotkania, w których zdobył jednego gola. W fazie play-off rozegrał już 11 meczów i zanotował w nich dwie asysty.

Po epizodzie w Podhalu trafił na krótko do pierwszej ligi czeskiej, gdzie reprezentował barwy HC Frýdek-Místek. W zespole „Rysiów” rozegrał 52 spotkania oraz 8 meczów w HC Oceláři Trzyniec z czeskiej Tipsport Extraligi. Na kolejne sześć sezonów zakotwiczył w DEL2. Na niemieckich lodowiskach rozegrał w sumie 277 meczów w sezonie regularnym (12 goli i 49 asyst) oraz 18 w fazie play-off.

W tym sezonie nie związał się jeszcze z żadnym klubem. Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie przebywa w Nowym Targu i jest o krok od gry w Podhalu.

Informacja pochodzi z portalu Hokej.Net.

No Comment.

Reklama

Partnerzy