Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Czy biokominki grzeją? (mat. partnera)

Dnia: poniedziałek 9 stycznia 2023, Autor: Maciej Zubek

Biokominek to nowoczesna wersja kominka. W urządzeniu tym klasyczne paliwo, jakim jest drewno lub brykiet, zastąpione zostało biopaliwem na bazie alkoholu etylowego. To sprawia, że taki kominek może zostać zainstalowany nie tylko w domu jedno- lub wielorodzinnym, ale również w mieszkaniu lub domku letniskowym.

Obsługa biokominka – rozpalanie i gaszenie biokominka

Biokominki to ekologiczne rozwiązanie. Działają po zastosowaniu biopaliwa, konkretnie jest to bioetanol. To bezwonne i ekologiczne paliwo uzyskiwane z surowców roślinnych. Środek ten jest przyjazny dla środowiska, a także jest biodegradowalny. Centralnym miejscem biokominków bez względu na model jest pojemnik na paliwo, który znajduje się w palenisku. Składa się z wkładu chłonnego umieszczonego w biowkładce, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Znajdujące się w nim biopaliwo nie rozleje się nawet po przewróceniu pojemnika.

Rozpalanie biokominka nie jest trudne. Sprowadza się tylko do napełnienia zbiornika specjalnym biopaliwem i zapalenia płomienia przy pomocy długiej zapałki albo zapalniczki.

Biokominki do zabudowy są wyposażone w specjalną rączkę do wygaszania oraz regulacji biopaleniska. Wygaszenie płomienia dokonuje się przez przyłożenie rączki do biopaleniska

Gdzie montować biokominki? Biokominek wolnostojący

Biokominki do zabudowy mogą być montowane w dowolnym miejscu. Praktycznie nie ma ograniczeń co do ich umiejscowienia. Można je użytkować zarówno w mieszkaniu, jak i w domu jednorodzinnym lub domku letniskowym. Urządzenia te sprawdzą się w łazience, pokoju dziennym, salonie, sypialni, a także na tarasie. Biokominki w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków nie wymagają odprowadzania spalin na zewnątrz, dlatego do ich działania nie jest potrzebna instalacja kominowa.

Biokominek wiszący

Biokominki na ścianę należy montować na ścianach wykonanych z materiałów niepalnych jak cegła, beton, pustaki. Ze względu na przepisy przeciwpożarowe nie jest zalecane umieszczanie biokominków na ścianach z płyty gipsowej, pokrytych tapetą, boazerią drewnianą oraz wewnątrz mebli. W modelach wiszących biokominków sposób ich zawieszenia zapewnia dystans między tylną ścianą biokominka a ścianą, na której jest zamontowany. Dystans ten zapewnia cyrkulację powietrza z tyłu urządzenia i uniemożliwia przenoszenia ciepła bezpośrednio na ścianę. Dzięki temu ograniczone jest ryzyko odbarwienia ściany na skutek promieniującego ciepła.

Czy biokominek grzeje?

Użytkowanie biokominka jest ekologiczne i bardzo proste. Rozpalanie i wygaszanie paleniska wymaga przestrzegania instrukcji użytkowania. Jednak przy korzystaniu z biokominka należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Biokominek pali się prawdziwym ogniem, z tego powodu również wydziela ciepło, jednak nie nadaje się do ogrzewania całego mie

No Comment.

Reklama

Partnerzy