Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Damian Kapica blisko Podhala!

Dnia: sobota 22 lipca 2023, Autor: Anna Zubek

Coraz więcej faktów wskazuje na to, że Damian Kapica w sezonie 2023/2024 będzie występował w Podhalu Nowy Targ. Z naszych informacji wynika, że negocjacje między zawodnikiem a działaczami “Szarotek” są już na ostatniej prostej!

Kapica jest hokeistą, którego nie trzeba zbytnio przedstawiać kibicom. Od wielu lat jest solidną marką w Polskiej Hokej Lidze – zawodnikiem dobrze wyszkolonym technicznie, dynamicznym i potrafiącym zdobywać ważne gole.

Ostatnie osiem lat spędził w ekipie Comarch Cracovii i był ulubieńcem krakowskiej publiczności. Przez ten czas zdobył z “Pasami” dwa tytuły mistrzowskie. Sięgnął także po Puchar Kontynentalny oraz dwa Puchary i dwa Superpuchary Polski. Imponował produktywnością, bowiem w 353 ligowych meczach zgromadził aż 390 punktów za 161 bramek i 229 asyst. 

Po zakończeniu sezonu jego kontrakt z krakowskim klubem wygasł. Szefostwo ekipy z Siedleckiego 7 zaproponowało mu nową umową, która była dopasowana do obecnych warunków finansowych klubów. 


Wychowanek Podhala Nowy Targ postanowił jeszcze “zbadać” rynek. Rozmawiał z działaczami GKS-u Tychy i otrzymał też propozycję gry w zagranicznych zespołach HC RT Toraxie Poruba 2011 (zaplecze czeskiej ekstraligi) oraz Sheffield Steelers (brytyjska EIHL).

Jakiś czas temu do rozmów włączyli się działacze Podhala Nowy Targ, w którym Kapica stawiał pierwsze kroki. Początkowo negocjacje były trudne, ale w ostatnich dniach obie strony poszły na kompromis. Na tę chwilę 31-letni skrzydłowy jest blisko powrotu do swojego macierzystego klubu.

źródło: Hokej.Net

No Comment.

Reklama

Partnerzy