Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dowód profesjonalizmu

Dnia: piątek 8 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

We czwartek w siedzibie Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej prezes Jan Kowalczyk wręczył klubom z naszego regionu certyfikaty przyznane w trzecim etapie Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich.

Łącznie, w całej Polsce na tą chwilę certyfikowanych jest 229 szkółek i Akademii piłkarskich. 39 z nich posiada tzw. „złotą gwiazdkę”. W tym gronie są NKP Podhale Nowy Targ oraz AP Wisła Czarny Dunajec.

W grupie podmiotów wyróżnionych „srebrną gwiazdką” znajduje się Jordan Jordanów, a posiadaczem gwiazdki „brązowej’ jest Szkółka Piłkarska Górale Nowy Targ.

Program Certyfikacji rozpoczął się w kwietniu 2019 roku.

Fundamentalnymi założeniami programu są: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek piłkarskich.

O certyfikat na jednym z trzech poziomów mogą się ubiegać podmioty szkolące dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej z przedziału U6–U13, w okresie nie krótszym niż dwa ostatnie pełne sezony.

Aby otrzymać, a następnie utrzymać „gwiazdkę” należy spełnić szereg kryteriów. PZPN bardzo radykalnie i skrupulatnie podchodzi do tematu ich kontroli. Wykryte nieprawidłowości skutkują zazwyczaj wyrzuceniem z programu certyfikacji.

Podczas kontroli, do których dochodzi kilka razy w roku, ocenie poddane są trzy tzw. obszary merytoryczne: obszar dokumentacji procesu szkoleniowego, obszar metodyczno-coachingowy oraz obszar organizacyjny treningu.

W zamian kluby – które spełnią wszystkie wymogi – mogą liczyć na duże wsparcie ze strony PZPN. Na 3 edycję Programu Certyfikacji władze polskiej piłki przy wsparciu Ministerstwa Sportu przeznaczyły rekordową kwotę blisko 50 milionów złotych.

No Comment.

Reklama

Partnerzy