Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Dunajeckie Granie zagrało po raz 19 (fot+video)

Dnia: środa 13 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

Niedziela na stadionie w Białym Dunajcu upłynęła pod znakiem sportu i muzyki. Już po raz 19 z inicjatywy Ludowego Klubu Sportowego Biali obyła się impreza „Dunajeckie Granie”, która od 4 lat poświęcona jest pamięci Stanisława „Ujka” Trebunii Tutki.

Impreza rozpoczęła się od turnieju piłkarskiego Szkół Podstawowych w ramach projektu „Dla tych którzy własnego boiska nie mają”. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych, a po rozegraniu wszystkich spotkań, młodzi zawodnicy odebrali z rąk organizatorów pamiątkowe medale, puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali im sołtys wsi Biały Dunajec i prezes LKS Biali Józefa Kolbrecka, wiceprezes Piotr Lenart oraz wójt gminy Biały Dunajec Andrzej Nowak.

Kolejnym punktem był turniej Old Bojów z udziałem trzech drużyn. Ostatecznie najlepsza okazała się ekipa LKS Poroniec, przed LKS Białymi Biały Dunajec oraz Nawoj Nawojową. Nagrody indywidualne trafiły do Wojciecha Skóbla z Porońca, który został najlepszym strzelcem oraz do Wojciecha Skupnia z Białych, którego wybrano najlepszym bramkarzem. Fundatorem nagród było starostwo tatrzańskie.

Na scenie licznie zebranej publiczności zaprezentowały się zespoły „Sołtyski” oraz „Podkowiaki” z Bychawy w województwie lubelskim, a także zespół muzyczny „Aparaty” ze Suchego oraz zespół góralski „Biołodunajcanie”.

W rolę prowadzącego wcielił się Sławomir Szostak, znany szerszej publiczności jako Władek Bioły z kabaretu „Śleboda”

fot. Paweł Budzyk

No Comment.

Reklama

Partnerzy