Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Działania prędkość na terenie powiatu nowotarskiego. 69 wykroczeń!

Dnia: czwartek 6 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Podczas środowych działań „Prędkość” policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy ujawnili 69 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.  Dwoje kierowców w wieku 19 i 29-lat straciło prawo jazdy za jazdę z prędkością ponad 100 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Ponadto 19-latka działała w tzw. recydywie, za co została ukarana podwójną stawką mandatu karnego w kwocie 5 000 złotych i 15 punktami karnymi.

W środę tj. 5 kwietnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzili na terenie powiatu nowotarskiego działania prewencyjne pn. „Prędkość”. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 83 pojazdy i ujawnili 69 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Dwoje kierowców w wieku 19 i 29-lat straciło prawo jazdy za jazdę z prędkością ponad 100 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Około godziny 11, w Rabce-Zdroju na DK 47 kierująca samochodem osobowym marki BMW pędziła z prędkością 127 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że 19-latka ponownie popełniła to samo wykroczenie na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy i działała w tzw. recydywie. Została więc ukarana podwójną stawką mandatu w kwocie 5 000 złotych, 15 punktami karnymi i straciła prawo jazdy.

Z kolei w Dębnie 29-latek kierujący renault jechał z prędkością 112 km/h na dozwolonej pięćdziesiątce. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i 14 punktami karnymi.

No Comment.

Reklama

Partnerzy