Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Efektywne metody na zwiększenie izolacyjności termicznej dachu

Dnia: środa 27 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Wśród materiałów chętnie wybieranych na pokrycie dachu ważne miejsce zajmuje dachówka cementowa. Popularność tego rodzaju pokrycia nie jest kwestią przypadku, ten rodzaj dachówek ma bowiem mnóstwo zalet. Jedną z największych jest fakt, iż dachówki ceramiczne posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Z pewnością docenisz także to, że dach, który został nimi pokryty prezentuje się naprawdę elegancko.

Dachówka cementowa – jakie ma zalety?

Do produkcji dachówek cementowych wykorzystywany jest cement portlandzki, piasek kwarcowy oraz woda. Ten rodzaj dachówek powstaje więc z materiałów naturalnych nie zawierających żadnych szkodliwych substancji. Zaletą pokrycia wykonanego z dachówki ceramicznej jest wyjątkowa trwałość – żywotność dachówek wynosi nawet sto lat. Dachówka cementowa jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Z uwagi na to, że jej powierzchnia jest stosunkowo gładka, posiada niską nasiąkliwość. W efekcie charakteryzuje się wysoką mrozoodpornością. Jest także odporna na działanie kwaśnych deszczów i wiatru. Nie bez znaczenia jest także to, że dachówka cementowa jest łatwa i szybka w montażu. Dachówki cementowe są też dostępne w atrakcyjnych cenach, przy ich produkcji zużywana jest mniejsza ilość energii, są więc rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym.

Dlaczego warto zdecydować się na pokrycie dachu dachówką cementową?

Dachówka cementowa ma doskonałe właściwości termoizolacyjne – jest to kolejny powód, dla którego na pokrycie dachu warto wybrać ten właśnie materiał. Ich zalety szczególnie docenią osoby, które zdecydowały się na budowę domu z poddaszem użytkowym – w usytuowanych na poddaszu pomieszczeniach nawet w najbardziej upalne dni panować będzie przyjemna temperatura. Przestrzeń, która znajduje się pod dachem z dachówek cementowych mniej się bowiem nagrzewa. Dach, który został pokryty dachówką cementową może oczywiście zostać ocieplony. Jako materiał na wykonanie izolacji termicznej można wykorzystać wełnę mineralną. Przy wykonywaniu izolacji cieplnej pod pokrycie z dachówki cementowej niezbędne jest wykorzystanie folii paroprzepuszczalnej. Wełna mineralna sprawdzi się jako izolacja cieplna zarówno w przypadku dachów płaskich, jak i stromych. Pokrycie dachu dachówką cementową przy wykonaniu izolacji termicznej pozwala znacznie zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Ten rodzaj pokrycia ma jeszcze jedną, dodatkowa zaletę: w domach wykończonych dachówką cementową panuje doskonała izolacja akustyczna, nie słychać spadających na dach kropli deszczu. 

– Materiał partnera

No Comment.

Reklama

Partnerzy