Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Ekologia i ochrona środowiska w małopolskich parkach narodowych jest nam bliska”

Dnia: czwartek 20 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu była gospodarzem Powiatowego Konkursu Ekologicznego, który w tym roku zorganizowano pod hasłem: „Ekologia i ochrona środowiska w małopolskich parkach narodowych jest nam bliska”. Honorowy patronat objął nad nim Poseł na Sejm RP Edward Siarka Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, nauka pożytecznego działania na rzecz ochrony środowiska oraz odczuwanie osobistej motywacji do ochrony przyrody.

Do ekologicznej rywalizacji stanęło 32 uczniów z powiatu nowotarskiego wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych.

Na początku zostali oni serdecznie przywitani przez panią dyrektor Danutę Siarkę, a następnie obejrzeli piękne przedstawienie pt. „Rzepka” zaprezentowane przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcą panią Jadwigą Tempką.

Swoją obecnością zaszczycił szkołę pan Wiceminister Edward Siarka, który przemawiając do uczestników konkursu zachęcał ich do dalszego poszerzania wiedzy na tematy ekologii i ochrony środowiska.

Uczniowie zmierzyli się z trudnym arkuszem składającym się z 30 zróżnicowanych pytań. Zwyciężczynią II Powiatowego Konkursu Ekologicznego została Zuzanna Chowaniec ze Szkoły Podstawowej w Podsarniu (54 punkty), drugie miejsce zdobyła Julia Kierzak ze Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej (52 punkty), a trzecie miejsce Julia Świder ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju (50 punktów).

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom, ich naukowym opiekunom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz form ochrony przyrody, ze szczególnym naciskiem na małopolskie parki narodowe.

Podczas wręczania nagród obecny był pan Nadleśniczy Józef Oskwarek z Nadleśnictwa Nowy Targ, który przekazał sadzonki drzew dla wszystkich uczestników konkursu oraz przedstawiciel Babiogórskiego Parku Narodowego pan Tomasz Urbaniec, który przeprowadził prelekcję na temat fauny i flory Babiogórskiego PN.

Nagrody zostały ufundowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Lasy Państwowe.

No Comment.

Reklama

Partnerzy