Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Gmina Krościenko nad Dunajcem wśród liderów inwestowania

Dnia: sobota 15 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Gmina Krościenko nad Dunajcem w rankingu Inwestycji Samorządowych Pisma Samorządowego „Wspólnota” jest na 116 miejscu wśród 1523 gmin wiejskich z terenu całej Polski! Ranking ten obejmuje lata 2019 – 2021

Dwa pierwsze miejsca zajmują kolejno gminy z województwa łódzkiego: Kleszczów, Rząśnia. Na trzecim miejscu jest małopolska gmina – Pałecznica. Warto jednak zaznaczyć, że jedynie 5 gmin z Małopolski znalazło się wyżej od gminy Krościenko nad Dunajcem. To też jedyna gmina z powiatów zarówno Nowotarskiego, jak i Tatrzańskiego, która znalazła się aż tak wysoko w rankingu inwestycji pisma samorządowego „Wspólnota”.

Dzięki tak wysokiej pozycji gminy Krościenko nad Dunajcem średnie wyniki inwestycyjne na jednego mieszkańca (per capita) wynoszą aż 1604, 69 zł. Należy też tu zaakcentować, że ranking ten obejmował bardzo trudny okres, czas pandemii, wstrzymania inwestycji, trudniej sytuacji na rynku pracy i braku stabilności gospodarczej.

Warto podkreślić, że gmina Krościenko nad Dunajcem bardzo szybko awansowała w rankingu inwestycji samorządowych bowiem jeszcze za lata 2017 – 2019 była na 1066 miejscu. Natomiast w latach 2018 – 2020 była na miejscu 286.

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy