Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Gmina Szaflary w międzynarodowym projekcie KeyGeothermal

Dnia: czwartek 18 kwietnia 2024, Autor: Redaktor

16 kwietnia wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński wziął udział w konferencji dotyczącej geotermii, w hotelu Leonardo w Warszawie, organizowanej w ramach projektu KeyGeothermal.

Celem Projektu KeyGeothermal jest budowanie wiedzy kluczowych interesariuszy w Polsce na temat energii geotermalnej, optymalnego wykorzystywania i zarządzaniu jej zasobami, zwłaszcza w niskoemisyjnym ciepłownictwie, poprzez realizację działań szkoleniowych na terenie Polski, wizyty studyjne w Islandii, eksperckie wizyty studyjne w wybranych miejscowościach w Polsce perspektywicznych dla rozwoju wykorzystania energii geotermalnej.

Podczas spotkania w Warszawie, w którym uczestniczył Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński oraz wicewójt Sławomir Furca, poruszane były zagadnienia takie jak m.in. „budowanie zdolności kluczowych zainteresowanych stron w dziedzinie energii geotermalnej”, o działaniach na rzecz rozwoju geotermii w Polsce, jak również o efektywności wykorzystania energii geotermalnej. 

Projekt jest realizowany przez specjalistów z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz Krajowej Agencji Energii Islandii. 

Przypomnijmy, że w Szaflarach powstaje najgłębszy odwiert geotermalny na świecie. Zakończenie prac wiertniczych planowane jest w 2024 rok.

mat nadesłane

No Comment.

Reklama

Partnerzy