Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Gorąca kampania w Rabce. Spór Kandydatów na Burmistrza w mediach społecznościowych

Dnia: czwartek 18 kwietnia 2024, Autor: Redaktor

W mediach społecznościowych trwa potyczka słowna między kandydatami na Burmistrza Rabki-Zdroju. W swoich wpisach na platformie Facebook Robert Wójciak podał informacje, że kredyty zaciągnięte w Gminie Rabka-Zdroju będą spłacane przez mieszkańców do 2035 r. Wczoraj obszerne oświadczenie w tej sprawie Leszek Świder.

Wójciak w swoim wpisie wskazał, że w materiałach jego kontrkandydata Leszka Świder podano informacje o zatrzymaniu i nie zwiększaniu zadłużenia Rabki w obecnej kadencji. Jednak – jak napisał – mija się to z prawdą, ponieważ obecny burmistrz zaplanował na ten rok zaciągnięcie kolejnego kredytu na 4,9 mln zł.

Do tych zarzutów w obszernym oświadczeniu odniósł się Leszek Świder.

DEBATA

Obecny burmistrz Leszek Świder podaje, że inicjatywa debaty przed II turą wyszła z jego inicjatywy. Zaproponował on jako miejsce Tatr Rabcio. Debatę miał przeprowadzić redaktor portalu Gorce24. Świder poprosił redakcję o zaproponowanie debaty drugiej strony. Jak informuje Leszek Świder, Robert Wójciak zgodził się na debatę, ale bez udziału publiczności.

Uznałem, że taka debata (bez publiczności) niczym nie różni się od sztucznie kreowanych debat pisemnych i zamknąłem temat – podaje Świder.

Robert Wójciak potwierdza, że otrzymał telefon z propozycją debaty i zgodził się na nią. Jednak nie dostał potwierdzenia czy ta debata się odbędzie.

Ja nie boję się takich spotkań, mam odpowiednią wiedzę i doświadczenie w pracy w samorządzie, znam się na prowadzeniu i nadzorowaniu inwestycji. Chciałem Państwu przedstawić swoje propozycje i odpowiedzieć na pytania – skomentował Wójciak.

Leszek Świder/facebook, Robert Wójciak/facebook

No Comment.

Reklama

Partnerzy