Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

HOKEJ. Kolejna bolesna porażka (Aktualizacja Galeria )

Dnia: wtorek 25 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Do 9 wzrosła liczba kolejnych porażek hokeistów Tauron Podhala Nowy Targ w rozgrywkach PHL. Nowotarżanie drugi raz na przestrzeni tygodnia przegrali z Zagłębiem Sosnowiec.

Kiedy wydawało się, że pierwsza, wyrównana tercja zakończył się wynikiem bezbramkowym, 35 sekund przed jej końcem prowadzenie sosnowiczanom – w momencie ich liczebnej przewagi – dał Damian Piotrowicz.

Druga tercja miała bardzo podobny przebieg z taką różnicą, że w końcówce tej odsłony to Podhale wykorzystało grę 5 na 4. Gola przypisano Filipowi Wielkiewiczowi, ale zdecydowanie obciąża on konto Patrika Spesnego, który tak niefortunnie interweniował, że sam sobie krążek wepchnął do bramki.

Trzecią tercję z impetem rozpoczęli nowotarżanie i w jednej sytuacji gości od utraty gola uratował słupek. Zapędy gospodarzy ostudziła kara Worony. Sosnowiczanie przez dwie minuty solidnie ostrzeliwali bramkę Bizuba, ale ten był bezbłędny w swoich interwencjach. Niemal równo z końcem kary zawodnika Podhala, gospodarze ruszyli z kontrą 2 na 1, ale ze strzałem Neupauera, Spesny sobie poradził. Potem to Podhale przez 120 sekund grało z przewagą jednego zawodnika. Mimo kilki gorących momentów pod bramką Zagłębia, wynik się nie zmienił. Za to w 50 minucie, kiedy oba zespoły grały w kompletnych składach, prowadzenie gościom przywrócił ponownie Piotrowicz, który miał na tyle swobody przed bramką Podhala, że precyzyjnie przymierzył między parkany Bizuba.

W końcówce zaznaczyła się duża przewaga gospodarzy, zwłaszcza że kolejną karę załapał gracz Zagłębia. Napór nowotarżan powstrzymał jednak Spesny. Nie powiódł się także manewr z wycofaniem bramkarza, na jaki 94 sekundy przed syreną końcową zdecydowali się trenerzy „Szarotek”. Co więcej strzałem do pustej bramki wygraną gości przypieczętował Jakub Witecki.

Tauron Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:1, 1:0, 0:1)

0:1 Piotrowicz – Kogut, Rzeszutko (19:25, 5/4)

1:1 Wielkiewicz – Mrugała (36:53, 5/4)

1:2 Piotrowicz – Rzeszutko, Michałowski (49:32)

1:3 Witecki (58:52 – do pustej bramki)

Podhale: Bizub – Vorlab, Wsół, Wielkiewicz, Neupauer, Kamiński – Jelinek, Aleksandrow, Kapica, Svitana, Przygodzki – Mrugała, Szlembarski, Worwa, Vorona, Maunula – Saroka, Zorko, Fric, Słowakiewicz, Bochnak.

Zagłębie: Spesny – Naróg, Kotlorz, Kogut, Kozłowski – Khoperia, Andreikiv, Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz – Krawczyk, Michałowski, Nahunko, Butsenko, Sikora – Kasprzyk, Gosztyła, Danylenko, Dubinin, Piotrowski.

Sędziowali: Michał Baca, Mateusz Bucki. Kary: 8-8 min.

No Comment.

Reklama

Partnerzy