Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Hokej. Lider poza zasięgiem „Szarotek”. Pluszaki na tafli.

Dnia: niedziela 12 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

 W ostatnim w tym roku kalendarzowym spotkaniu w roli gospodarza hokeiści Tauron Podhala przegrali z liderującą w tabeli, drużyną Re Plast Unią Oświęcim.

Jedynego gola w pierwszej tercji zdobył w 9 minucie Andrej Themar, który pozostawiony bez opieki wykorzystał podanie zza bramki od Teddego Da Costy. Sytuację tą poprzedziła znakomita okazja Podhala, zmarnowana przez Gleba Bondaruka. Potem jeszcze kilka razy groźnie było pod obiema bramkami, ale zespoły raziły nieskutecznością. Szczególnie tyczy się to przyjezdnych, którzy częściej zagrażali bramce gospodarzy.

Druga tercja zaczęła się od strzału w słupek Bartłomieja Neupauera. Zdecydowanie bardziej precyzyjny był w 27 min. Themar, który po raz drugi tego dnia wykorzystał bierną postawę defensywy Podhala i mając dużo czasu i miejsca przymierzył pod poprzeczkę bramki Bizuba. 62 sekundy później oświęcimianie podwyższyli prowadzenie po akcji duetu braci Strielcow: podawał Vasilli, a skutecznym strzałem popisał się Aleksandr. Goście na tym nie poprzestali i w 32 minucie, po składnej akcji trzeciej formacji – czwartego gola zdobył dla nich Alexei Trandin. W 35 minucie wreszcie chwile radości mieli gospodarze, po tym jak Jakub Worwa zmienił tor lotu krążka po strzale Patryka Wsóła, i Saudners skapitulował. W tym momencie z trybun na taflę poleciały kolorowe pluszaki w związku ze znaną na całym świecie akcją „Teddy Bear Toos”.

W trzeciej tercji „Szarotki” mogły śmiało zmniejszyć dystans do unitów. Seryjnie jednak marnowały ku temu okazje, jak przykładowo tą z 51 min, kiedy Alexandra Czwanczikowa, mając odsłoniętą bramkę, spudłował z najbliższej odległości. To musiało się zemścić i w 54 minucie gospodarzy – trzeci raz w tym meczu – skarcił Themar. W 56 minucie nowotarżanie zmniejszyli rozmiary porażki, trafianiem Bondaruka, którego świetnym podaniem obsłużył Bartłomiej Neupauer.

Tauron Podhale Nowy Targ – Re Plast Unia Oświęcim 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

0:1 Themar – Da Costa, Oriechin (8:09)
0:2 Themar – Glenn (26:34)
0:3 A. Strielcow – Dziubiński, V. Strielcow (27:36)
0:4 Trandin – Kowalówka, Krzemien (31:05)
1:4 Worwa – P. Wsół (35:01)
1:5 Themar – Da Costa (53:40)
2:5 Bondaruk – Neupauer (55:57)

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Czwanczikow – Vorlab, Szurowski, Siuty, Bryniczka, Kolusz – Sulka, P. Wsół, Worwa, Słowakiewicz, Saroka oraz Kamieniecki, J. Malasinski, B. Wsół.

Unia: Saunders – Stasienko, Orłow, Themar, Da Costa, Oriechin – Glenn, Bezuska, A. Strielcow, W. Strirelcow, Dziubnski – P. Noworyta, Paszek, Trandin, Krzemień, Kowalówka – M. Noworyta, Jerosow, Prusak.

Sędziowali: Tomasz Radzik, Sebastian Kryś.

Kary: 4-10 min.

Widzów: 800

No Comment.

Reklama

Partnerzy