HOKEJ. Radosna twórczość

Dnia: wtorek 25 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ w zaległym meczu 32 kolejki przegrali w Sanoku z drużyną gospodarzy

Mecz upłynął pod znakiem seryjnie popełnianych przez oba zespoły błędów w defensywie.

Już w 3 minucie wynik – podczas podwójnej gry w liczebnej przewadze Podhala – otworzył Kasper Bryniczka, który zmienił tor lotu krążka po strzale Damiana Tomasika. 55 sekund później wyrównał – z najbliższej odległości – Toni Henttonen. W 13 minucie to sanoczanie grali w liczebnej przewadze i w zamieszaniu pod nowotarską bramką na 2:1 trafił Radosław Sawicki. Ten który wówczas przebywał na ławce kar – Paweł Jelszanski – winy odkupił w 19 minucie, kiedy mocnym uderzeniem pokonał Filipa Świderskiego.

Drugą tercję znów lepiej zaczęli nowotarżanie, których na prowadzenie – po niefortunnej interwencji sanockiego bramkarza – wyprowadził Andrei Czwanczikow. I znów odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Po 93 sekundach wyrównał – przy grze 5 na 4 sanoczan – Tamminen, któremu świetnie asystował Mokszancew. W 32 minucie w odstępie zaledwie 24 sekund gospodarze zdobyli kolejne dwa gole. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do Podhala, a konkretnie do Jelszanskiego, który w 36 minucie – mimo gry swojego zespołu w liczebnym osłabieniu – drugi raz tego dnia trafił do sanockiej bramki.

Na początku trzeciej tercji to Podhale było bliskie straty gola mimo gry o jednego więcej. Faulowany Hettonen zmarnował jednak rzut karny. Ta sytuacja zemściła się na gospodarzach w 49 minucie. Świderski obronił strzał Wielkiewicza, ale wobec dobitki Jakuba Worwy był już bezradny. „Szarotki” zaatakowały gospodarzy, stwarzały kolejne sytuacje, ale w 56 minucie nadziały się na kontratak, którego na zwycięskiego – jak się okazało – gola dla gospodarzy zamienił Julius Marva.

Ciarko STS Sanok – Tauron Podhale Nowy Targ 6:5 (2:2, 3:2, 1:1)

0:1 Bryniczka – Siuty, Tomasik (2:08, 5/3)

1:1 Henttonen – Mokszancew (3:03)

2:1 Sawicki – Sienkiewicz, Jekunen (12:15, 5/4)

2:2 Jelszanski – Wielkiewicz (18:27)

2:3 Czwanczikow (21:00)

3:3 Tamminen – Mokszancew, Jekunen (22:33)

4:3 Filipek – Tamminen, Jekunen (31:33, 5/4)