HOKEJ. „Szarotki” nie składają broni w walce o półfinał! Złoty gol kapitana!

Dnia: sobota 9 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhale Nowy Targ odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w ćwierćfinałowej rywalizacji z GKS Tychy i w serii do czterech wygranych przegrywają już tylko 2:3. Co warto podkreślić to pierwsza wygrana „Szarotek” na lodowisku w Tychach od blisko 5 lat!

Pierwsza tercja choć toczyła się pod znakiem dużej dominacji tyszan to zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. Efekty przewagi gospodarzy przyszły w 11. minucie, kiedy z bliska krążek do bramki Podhala skierował Bartłomiej Jeziorski. Podhale błyskawicznie – bo już po 53 sekundach odpowiedziało za sprawą Damiana Kapicy, który po świetnym podaniu od Alexandra Szczechury, w efektowny sposób wygrał pojedynek 1 na 1 z Tomasem Fucikiem.

W drugiej tercji – już zdecydowanie bardziej wyrównanej – goli nie oglądaliśmy bo i klarownych sytuacji do ich zdobycia z obu stron za wiele nie było. Oba zespoły nie wykorzystały też w tej części gry po jednym okresie liczebnych przewag.

Gola doczekaliśmy się w 49. minucie! Zdobyli go nowotarżanie – konkretnie Marcin Horzelski, który po indywidualnej akcji wjechał w tercję tyszan i zaskoczył Fucika! Podhalanie z gola mogli cieszyć się już chwilę wcześniej ale po strzale Jakuba Worwy, krążek na linii bramkowej zatrzymał Filip Komorski.

Potem tyszanie rzucili się szturmem na bramkę Podhala, ale w niej pewnym punktem był Bizub. Nowotarżanie odgryzali się kontrami i w 54. minucie świetną okazję miał Alex Szczechura, ale pod presją tyskiego obrońcy przegrał pojedynek z Fucikiem.

Tyszanie dopięli swego w 59. minucie. Mateusz Bryk mając dużo czasu i swobody w tercji Podhala, przymierzył precyzyjnie w górny róg. Wynikiem 2:2 zakończył się regulaminowy czas gry.

W dogrywce – dokładnie w jej 3 minucie – wygraną Podhalu zapewnił po indywidualnej akcji Bartłomiej Neupauera!

Mecz nr. 6 we wtorek w Nowym Targu!

GKS Tychy – PZU Podhale Nowy Targ 2:3 po dogrywce (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:1)

1:0 Jeziorski (Jaśkiewicz, Łyszczarczyk) 10:14
1:1 Kapica (Szczechura) 11:07
1:2 Horzelski (48:16)
2:2 Bryk – Komorski, Łyszczarczyk (58:16)
2:3 Neupauer – Cichy, Pangiełow Jułdaszew (62)

Tychy: Fucik – Jaromersky, Ciura, Łyszczarczyk, Komorski Jeziorski – Nilsson, Bizacki, Gościński, Turkin, Korenczuk – Jaśkiewicz, Bryk, Tavi, Rac, Mroczkowski – Sobecki, Ubowski, Viitanen, Galant, Marzec.

Podhale: Bizub – Zalamay, Pangiełow Jułdaszew, Neupauer, Wronka, Worwa – Kudin, Kiss, Kapica, Cichy, Szczechura – Horzelski, Tomasik, Wielkiewicz, Lorraine, Szczerba oraz Kamiński, Saroka, Słowakiewicz.

Stan rywalizacji: 2:3