policja 1560776856

Pomimo surowych konsekwencji karnych nadal zdarzają się osoby, które po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę i decydują się na kierowanie pojazdem. Tylko minionej doby policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących bez prawa jazdy. Nietrzeźwa kobieta kierująca peugeotem spowodowała kolizję. Nietrzeźwy kierujący chevroletem nie posiadał uprawnień do kierowania, a pijany 48-latek jadący oplem posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Cała trójka za swoje postępowanie będzie odpowiadała przed sądem.

 W poniedziałek, przed godziną 23, w miejscowości Bańska Niżna, kobieta kierująca peugeotem najechała na tył poprzedzającego ją citroena.  W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Podczas wykonywanych czynności, okazało się, że sprawczyni kolizji była nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 43-latki blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy, ponieważ zostało jej zatrzymane na początku maja br. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Kierującej za popełnione przestępstwo grozi kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jazdę bez wymaganych uprawnień.

Natomiast we wtorek po godzinie 7 w Rabce-Zdroju, policjanci z tutejszego komisariatu Policji zatrzymali do kontroli chevroleta. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 2 promile. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.  Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie z jazdę bez wymaganych uprawnień.

Tego samego dnia, wieczorem w miejscowości Klikuszowa,  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który jechał bez włączonych świateł.  Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 48-latka 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a opel nie ma aktualnych badań technicznych.  Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego zakazu. Prowadzenie samochodu pomimo prawomocnego zakazu stanowi przestępstwo opisane w art. 244 k.k., zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto kierowcy grozi kolejny kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje o rozsądek! Piłeś? Nie jedź!  

asp.Dorota Garbacz

KPP Nowy Targ