IMG 1919

Dzisiaj przed godziną szesnastą doszło do śmiertelnego wypadku w Trybszu na Spiszu. W Jabłonce i w Nowym Targu zderzyły się samochody osobowe z motocyklami. W Zakopanem kierowca jednośladu nie zauważył progu zwalniającego i przewrócił się.

Dzisiaj na podhalańskich drogach czarna seria wypadków z udziałem motocyklistów. Niestety jeden okazał się śmiertelny. „Motocyklista podczas wyprzedzania zderzył się z samochodem osobowym matki Renault. Niestety pomimo udzielanej pomocy i reanimacji 48-letni mężczyzna, kierujący motocyklem z województwa świętokrzyskiego zmarł. Na miejscu prowadzone są czynności procesowe - poinformowała o wypadku w Trybszu oficer prasowy nowotarskiej policji asp. Dorota Garbacz. 

Droga w Trybszu była zamknięta przez dłuższy czas w związku z prowadzonym postępowaniem policji i prokuratury. Jest już przejezdna.

IMG 1920

W Jabłonce przy remizie OSP na skrzyżowaniu doszło do kolejnej kolizji samochodu z motocyklem. Kierujący pojazdem (Peugeot) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z motocyklem, którym podróżował obywatel Słowacji. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, a sprawca został ukarany mandatem karnym. Dwa wypadki w Nowym Targu: przy ul. Kolejowej kierujący samochodem osobowym marki Chevrolet, podczas skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z motocyklem. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany do szpitala. Z kolei na Niwie kierujący BMW, podczas zmiany pasa ruchu, zderzył się z jednośladem, którym podróżowały dwie osoby. Zostały one przewiezione do szpitala. Ulica Szkolna w Zakopanem była zablokowana również z powodu wypadku z udziałem motocyklisty - nie zauważył on progu zwalniającego i przewrócił się. Na miejsce przyjechała policja, pogotowie ratunkowe i straż. IMG 1918

Zdjęcia z wypadku w Jabłonce (źródło: Małopolska Alarmowo)