Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Jechał samochodem bez uprawinień

Dnia: poniedziałek 18 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

16-letnia dziewczyna ukradła artykuły w sklepie na terenie Nowego Targu. Została ujęta przez pracownika ochrony i przekazana nowotarskim policjantom. Z uwagi na wiek będzie odpowiadała przed sądem rodzinnym.

W niedzielne popołudnie, w Rabce-Zdroju uwagę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zwrócił mercedes, którego kierowca zignorował znak B- 20 „stop”.  W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna kierujący samochodem został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że pojazd prowadził 41-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Mercedes został przekazany osobie posiadającej prawo jazdy, a kierowca po wykonaniu czynności zwolniony.  Za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

Kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień to wykroczenie i jest karane przez sąd, a nie w postepowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów.

To jednak nadal nie jest najwyższa kara za jazdę bez prawa jazdy. Złamanie zakazu wydanego przez sąd jest już nie tyle wykroczeniem, co przestępstwem, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy