Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Już dzisiaj nowotarżanin zadebiutuje w reprezentacji … Słowacji

Dnia: czwartek 11 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

Patryk Zubek kilka dni temu odebrał słowacki paszport, a już dzisiaj zadebiutuje w barwach reprezentacji do lat 18 tego kraju w meczu towarzyskim przeciwko… Polsce.

Nowotarżanin, który za kilka dni będzie obchodził 17-ste urodziny na zainteresowanie selekcjonera słowackiej młodzieżowej reprezentacji zapracował znakomitymi występami w lidze.

Od dwóch lat Patryk reprezentuje klub Barani Bańska Bystrzyca. W debiutanckim sezonie zwyciężył w klasyfikacji najskuteczniejszych obrońców w rozgrywkach u-18

Szybko awansował do drużyny u-20, i w bieżącym sezonie słowackiej ekstraklasy juniorów, spisuje się rewelacyjnie. W klasyfikacji na najskuteczniejszych zawodników zajmuje 5 miejsce, a wśród tylko obrońców nie ma sobie równych

Słowacy w młodym Polaku pokładają olbrzymie nadzieję. Świadczy o tym chociażby determinacja w tym by uzyskał on w trybie pilnym obywatelstwo, po to by był barny pod uwagę w powołaniach na Mistrzostwa Świata u-18, które rozpoczynają się już 25. kwietnia w Finlandii.

Temat gry Zubka w barwach reprezentacji Słowacji wywołał duże poruszenie w polskim środowisku hokejowym. Pojawiło się wiele krzywdzących młodego zawodnika i jego rodziców opinii wygłaszanych nie tylko przez kibiców, ale też byłych zawodników, łącznie z zarzutami że dla gry w barwach innego państwa musiał zrzec się polskiego obywatelstwa. To oczywiście jest wierutną bzdurą. Zubek w tym momencie stał się obywatelem dwóch państw: Polski i Słowacji. Co więcej nawet udział w MŚ w barwach Słowacji nie przekreśla w przyszłości tego by Zubek reprezentował Polskę.

Faktem jednak jest niepodważalnym że to Słowacja otworzyła przed młodym Polakiem drzwi do wielkiego hokejowego świata…

No Comment.

Reklama

Partnerzy