Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Już za kilka dni w Nowym Targu 3. Małopolski Festiwal Balonowy

Dnia: poniedziałek 18 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna, Miasto Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ oraz Kraków Balloon Team zapraszają na 3. Małopolski Festiwal Balonowy – „Odlotowa Małopolska”, który odbędzie się w dniach 22-24 marca 2024 roku. Niebo nad Małopolską opanują kolorowe balony – musicie to zobaczyć!

Blisko 30 balonów na podhalańskim niebie!

To już kolejna edycja kolorowej fiesty na małopolskim niebie, która co roku gromadzi fanów lotnictwa i balonów. W międzynarodowych zawodach będzie brało udział blisko 30 załóg. Ze swoimi kolorowymi balonami na Podhale, a także w Beskid Wyspowy zawitają zawodnicy z Litwy, Łotwy, Rumunii, Węgier i oczywiście Polski. W ubiegłym roku balonem, który wzbudził wyjątkowe zainteresowanie był tygrysek, a w tym roku będzie z nami latająca świnka ! Nie zabraknie również słynnego balonu Małopolski. W trakcie festiwalu planują odwiedzić nas również goście honorowi, mistrzowie podniebnych akrobacji: Sebastian Kawa, Flying Dragons Team, Paweł Kozarzewski – Lojak, Piper Cub Team, WKS WAWEL sek. Spadochronowa i Małopolski Klub Paralotniowy.

W czasie Festiwalu zaplanowano 4 loty. Pierwszy, inauguracyjny start balonów zaplanowany jest na piątek (22 marca) między 15:30-16:30 z Lotniska w Nowym Targu. W sobotę (23 marca) odbędą się dwa loty zawodnicze. Poranny start między godziną 7:30-8:00 zaplanowany jest w Kasinie Wielkiej. Natomiast popołudniowy lot odbędzie się z Lotniska Nowy Targ między 15:30-16:30. Na niedzielę (24 marca) zaplanowano również lot w godzinach 12:30-13:00, który również odbędzie się z Lotniska Nowy Targ, gdzie w niedzielę o 14:30 będzie miało miejsce uroczyste zakończenie zawodów.

W jaki sposób można wygrać zawody balonowe?

W zawodach liczy się głównie precyzja. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt, który następnie oznaczony jest krzyżem o ramieniu 5 m, nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka.

Obserwujcie „Odlotową Małopolskę” i bądźcie na bieżąco!

Zapraszamy serdecznie wszystkich entuzjastów lotnictwa i lotów balonowych na miejsca startów, gdzie będzie można obserwować przygotowania do lotów. Doświadczycie gorącej atmosfery, podziwiając piękne widoki i balonowe kreacje na niebie. Będzie odlotowo! Aby być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia informacji na temat startów bezpośrednio przed planowanymi lotami na profilach poświęconych wydarzeniu. Zapraszamy na Facebooka „Odlotowej Małopolski”: facebook.com/odlotowa.malopolska, Małopolskiej Organizacji Turystycznej facebook.com/mot.krakow i Kraków Balloon Team: facebook.com/krakowballoonteam.

Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

Partnerami wydarzenia są: Hotel Litworowy Staw, Uzdrowisko Rabka, Kasina Ski&Bike Park, Moped Retro, Małopolska Uskrzydla, Gmina Mszana Dolna i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Patronatem redakcyjnym wydarzenie objęli: Przegląd Lotniczy, dlapilota.pl oraz RMF MAXX.

Projekt sfinansowano ze środków Województwa Małopolskiego.

No Comment.

Reklama

Partnerzy