Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kadecka wigilia – z kolędą nawet ukraińską

Dnia: środa 4 stycznia 2023, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Oprócz ciepła wspólnoty domowej, mundurowa młodzież z Prywatnego LO mogła poczuć tuż przed świętami jeszcze jedną moc – społeczności szkolnej.

Sprawiła to zorganizowana dla wszystkich uczniów i pracowników placówki wigilia z opłatkami i jodłową gałązką; z długim wspólnym stołem złożonym ze szkolnych ławek, zastawionym ciastami, owocami napojami.

Pierwsza nieśmiałość spotkania wszystkich klas w jednym pomieszczeniu – z nauczycielami, dyrekcją, pracownikami administracji – szybko ustąpiła miejsca rosnącej zażyłości i żywiołowi kolędowania, które wybuchło za sprawą muzykujących dydaktyków: Sylwii Basty z gitarą i Jakuba Mrugały z mnogością grzechotek. Przy komputerze czuwał major Krzysztof Tekiel, wyświetlając przygotowane teksty kolęd: staropolskich, uświęconych tradycją, bardziej współczesnych i regionalnych. Okazało się, że pozbawiona już tremy mundurowa młódź zna i potrafi śpiewać sporo kolędowych utworów, również tych góralskich. A niektóre miały całkiem dużo strof… Była wśród nich również kolęda ukraińska, odśpiewana na znak solidarności z walczącym o niepodległość i tragicznie dotkniętym skutkami wojny narodem.

Z salki na piętrze tuż przed dłuższą świąteczną „labą” płynęło gromkie kolędowanie. W rozgwar pełen dobrych życzeń i serdeczność uścisków zmieniły je dopiero talerze opłatków roznoszone przez nauczycieli.

Po przerwie na czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku kadeci wracają w szkolne mury pełni miłych wspomnień ze szkolnej wigilii.

Fot. z archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy