Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kariera Szymona Łapsy nabiera rozpędu

Dnia: niedziela 13 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Kolarz z Nowego Targu związał się z grupą TC Chrobry SCOTT Głogów.

Na zmianie klubu zyskam przede wszystkim większe wsparcie sprzętowe, możliwość przygotowania formy za granicą co istotne jest przede wszystkim zimą i większą ilość startów – tłumaczy powody zmian barw Łapsa, który przez ostatnie sezon reprezentował barwy Krakusa Kraków – Krakus to klub, który kończy wspieranie zawodników wraz z zakończeniem kategorii junior. Po tym okresie musiałem sam dojeżdżać na zawody co było olbrzymim obciążeniem i w efekcie wystartowałem w zeszłym sezonie zaledwie pięć razy – dodaje nowotarżanin

Łapsa ma za sobą bardzo udany zeszły sezon, czego najlepiej dowodzi tytuł Najlepszego kolarza Małopolski w kategorii „orlik”.

Jak na mój trzeci sezon rywalizacji ogółem i pierwszy w nowej dużo cięższej kategorii wiekowej oceniam go bardzo pozytywnie. Udało mi się między innymi zająć 3 miejsce w Akademickim Pucharze Polski, zostać mistrzem Małopolski w jeździe indywidualnej na czas, czy zająć 11 miejsce w kategorii u23 na Górskich Mistrzostwach Polski – wylicza swoje sukcesy wychowanek NKK Nowy Targ, który ma nadzieję że w nowym klubie będzie mógł się jeszcze mocniej rozwinąć

Na ten moment skupiam się na treningach, ale także na regeneracji czy odpowiednim odżywianiu. Chciałbym po prostu wejść na znacznie wyższy poziom niż w roku ubiegłym, licząc, że to wszystko w swoim czasie zaowocuje i wyniki przyjdą same – podkreśla.

Zapytany o najskrytsze marzenia odpowiada:

– Myślę, ze każdy jak każdy młody chłopak, ścigający się na rowerze, marzę o wygranych w TDF czy Giro, ale jestem realistą i myślę, że angaż w zawodowej ekipie, która pozwoli mi „wyżywić rodzinę”, robiąc to co kocham będzie dla mnie dużym osiągnięciem.

No Comment.

Reklama

Partnerzy