Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Karol Niewolik: Zadowolenie z niedosytem.

Dnia: środa 30 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Rozmowa ze szkoleniowcem Wierchów Rabka na temat rundy jesiennej rozgrywek IV ligi.

W skali ocen szkolnych jaką wystawiłbyś ocenę swojej drużynie za grę w pierwszej części sezonu?

– 4+. Myślę, że tak naprawdę nikt nie wiedział jak będzie wyglądała ta nowa 4 liga, dlatego 5 miejsce i 28 pkt. w połowie rozgrywek to dobry wynik, ale też pozostaje duży niedosyt. Pomimo podniesieniu poziomu, udźwignęliśmy to i mogliśmy w 3 spotkaniach czyli Muszyna, Ryczów i Limanovia zdobyć komplet punktów. Stąd ocena 4+. Jesteśmy zadowoleni, lecz każdy w klubie odczuwa duży niedosyt.

Z czego jesteś szczególnie zadowolony, a z czego nie?

– Jestem najbardziej zadowolony z najprostszej rzeczy czyli z 40 strzelonych bramek, a niezadowolony z 32 straconych. Jesteśmy 3 siłą jeżeli chodzi o strzelanie bramek zaraz po dwójce zdecydowanych liderów. Niestety ta nasza ofensywna gra za dużo razy przełożyła się na niefrasobliwość w defensywie.

Przed rozpoczęciem ligi nikt nie wiedział czego się spodziewać. Teraz po tych 4 miesiącach co możesz powiedzieć o lidze?

– Tak jak powiedziałem, na pewno poziom się podniósł. Zauważalne jest to, iż każdy z każdym może powalczyć o zwycięstwo. Widać, także że drużyny się analizują i próbują swoim sposobem gry zneutralizować mocne strony rywala. Podniósł się również sposób sędziowania, choć co do tego zawsze będzie można się przyczepić, gdyż sędziów, którzy „czują” grę jest bardzo mało.

Czy w okresie zimowym będziecie skupiać się nad czymś szczególnym ?

– Jako zespół na pewno na organizacji w defensywie oraz tej najtrudniejszej fazie w meczu czyli przejścia z atakowania do bronienia. To jest priorytet, aby przy naszym założeniu czyli prowadzeniu gry podnieś się jakościowo i w tabeli. Oczywiście nasz sposób budowania gry także będzie ewaluował.

Odnośnie kadry – czy ona ulegnie zmianom?

– Kadra już się zmieniła. Odszedł kapitan Michał Czubin, który wyjechał za lepszym życiem za granicę. Z gry zrezygnował także Rafał Kościelniak, który nie jest w stanie łączyć już pracy z grą na poziomie IV ligi. W trakcie sezonu zrezygnowali również Bartek Rzadkosz – kontuzja, oraz Mikołaj Śmieszek – nie wznowił treningów. Jeżeli chodzi o transfery do klubu trwają już zaawansowane rozmowy, aby nasza kadra była uzupełniona i wzmocniona.

Czy trzeba szukać wzmocnień jeżeli tak gdzie się największe deficyty?

– Świeża krew zawsze powoduję większą rywalizację o skład za czym idzie poziom całej drużyny, więc wzmocnienia będą. Na pewno szukamy bocznego obrońcy, pomocnika, środek obrony także wymaga rywalizacji oraz pozycja bramkarza jest również szukana przez nas.

Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy?

-Okres przygotowawczy zaczynamy tak naprawdę od 09.01 rozpiskami indywidualnymi a od 16.01 rozpoczynamy treningi piłkarskie przez 8 tygodni mamy zaplanowane sparingi z rywalami z III ligi, IV,V oraz okręgówki w każdy weekend. Jest to bardzo dużo czasu, aby popracować nad fizyką, taktyką, wprowadzeniem nowych zawodników w nasz model gry oraz wypracowania atmosfery, która w mojej ocenie jest i tak rewelacyjna ale to ona w momentach, które są ciężki pozwala na przechylenie szali zwycięstwa na naszą korzyść.

No Comment.

Reklama

Partnerzy