Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejne sukcesy w dorobku karateków Yokuzuny

Dnia: niedziela 23 października 2022, Autor: Maciej Zubek

W miniony weekend reprezentanci Nowotarskiego Klubu Karat Yokozuna wzięli udział w dwóch turniejach karate – Polish Open w Limanowej oraz Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. W obu nowotarżanie święcili sukcesy.

Turniej Polish Open zorganizowany został przez Limanowski Klub Karate – z organizacji IKO Nakamura – reprezentowany przez shihan Zbigniewa Golińskiego 5 dan. Zgromadził on około 400 zawodników i zawodniczek z kilku różnych organizacji karate. Swój udział w turnieju zaznaczył również klub Yokozuna z Nowego Targu , z którego wystartowało 5 zawodników tj: Patryk Wójciak, Bartłomiej Wójciak, Maksymilian Ligas, Hubert Kaczor i Marcin Wyrostek . Cała piątka wystartowała zarówno w konkurencji kata oraz kumite . W konkurencji kata najlepiej wypadł najmłodszy Patryk Wójciak , który uplasował się na 2 miejscu, natomiast za Patrykiem w ósemce znaleźli się: Bartłomiej Wójciak – 4 miejsce, Maksymilian Ligas – 6 miejsce, i Marcin Wyrostek – 7 miejsce. Również fantastycznie nowotarscy zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencji kumite (w swoich kategoriach wagowych i wiekowych) , w której Bartłomiej Wójciak zdobył 2 miejsce, Patryk Wójciak 3 miejsce , Hubert Kaczor 3 miejsce i Marcin Wyrostek 3 miejsce.

Z kolei w Międzynarodowym Turnieju w Katowicach zorganizowanym przez sensei Tomasza Najduch z Katowickiego Klubu Karate przynależącego do organizacji Shinkyokushin , w którym wystartowało około 450 zawodników i zawodniczek Nowy Targ reprezentowało również 5 zawodników tj. Zuzanna Mrocza, Jan Gwiżdż, Jan Kamiński, Franciszek Kamiński i Wojtek Królczyk oraz jako sędzia swój udział zaznaczyła sensei Ewa Pawlikowska 4 dan. Rywalizacja była na wysokim poziomie, ale pomimo sporek konkurencji naszym zawodnikom udało się zdobyć miejsca medalowe. Niewątpliwie największy sukces osiągnął Jan Kamiński zdobywając 2 miejsce w kata i pozostawiając za sobą około 40 rywali oraz Zuzanna Mroczka , która zdobyła 2 miejsce w kata i 3 w kumite. Na podium stanął również wice mistrz świata w kata Franciszek Kamiński , który tym razem zajął 3 miejsce w konkurencji kumite. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników.

No Comment.

Reklama

Partnerzy