Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez tatrzańskich policjantów

Dnia: piątek 14 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego tatrzańskiej policji patrolując ulice Zakopanego na ul. Jagiellońskiej zauważyli hondę na krakowskich numerach rejestracyjnych. Samochód poruszał się środkiem jezdni co jakiś czas zjeżdżając na pobocze.

W pewnym momencie kierowca postanowił pokonać rondo koło dworca kolejowego jadąc pod prąd. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, iż 18-letni kierowca pochodzący z Ukrainy zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę do wytrzeźwienia, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Przypominamy:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, świadczenie pieniężne od 5 tys. do 60 tys. zł oraz 15 pkt. karnych.

źródło: KPP Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy