Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kolejny pracowity długi weekend tatrzańskich policjantów

Dnia: poniedziałek 15 listopada 2021, Autor: Maciej Zubek

Szacujemy, że na Podhale w miniony długi weekend przyjechało ponad sto tysięcy turystów, a na Krupówkach wieczorami gromadziło się po kilka tysięcy osób. Nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń, ale policyjnych interwencji było ponad 300.

Tysiące osób odwiedzających Zakopane i inne miejscowości turystyczne powiatu tatrzańskiego powodowało, że policjanci interweniowali średnio po 75 razy na dobę. Te najbardziej charakterystyczne to agresywni nietrzeźwi oraz awantury w hotelach i pensjonatach, które kończyły się interwencjami i nałożeniem mandatów na osoby zakłócające spokój. Dochodziło również do zakłócenia porządku publicznego na ulicach miasta przez osoby, które znacząco przesadziły z alkoholem. Te interwencje zakończyły się zatrzymaniem 8 osób do wytrzeźwienia. Ponadto tatrzańscy policjanci ujęli pięciu nietrzeźwych kierowców, odnotowaliśmy 14 kolizji drogowych i trzy wypadki drogowe w których cztery osoby zostały ranne w tym dwie ciężko. Zatrzymano jednego kierowcę za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. Czternaście interwencji dotyczyło nieprawidłowego parkowania. Doszło do śmiertelnego wypadku w Tatrach. Ujęliśmy poszukiwanego mężczyznę z sąsiedniego powiatu.

W niedzielę po południu turyści zaczęli opuszczać Zakopane, a popularna „zakopianka” stanęła w korkach. Na całej długości drogi spod Tatr w kierunku Krakowa pojawiły się patrole drogówki, które starały się upłynnić ruch w newralgicznych punktach popularnej drogi. W kulminacyjnym momencie pokonanie 25-kilometrowego odcinka zakopianki od Nowego Targu do Skomielnej Białej zajmowało aż trzy i pół godziny.
Kiedy Zakopane opustoszało, dla przykładu, od północy do godzin porannych w poniedziałek odnotowaliśmy tylko trzy interwencje.

R.W./zdj.KPPZakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy