Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Koncert charytatywny dla Mikołaja w Rabie Wyżnej przerósł najśmielsze oczekiwania

Dnia: poniedziałek 24 stycznia 2022, Autor: Aneta Opyd

W niedzielę (23 stycznia br.) w Rabie Wyżnej odbyło się niezwykłe wydarzenie – koncert charytatywny dla Mikołaja Świdra. Dzięki ludziom o wielkich sercach zebrano ponad 35 tys. zł! To dla Mikołaja przynajmniej 4 dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne. 

Mikołaj powinien urodzić się 6.12.2020 r., jednak pojawił się 14.10.2020 r. w 32. tygodniu ciąży, z ciężką i bardzo rzadką wadą wrodzoną płuca. Jest wcześniakiem, który wygrał walkę o życie. To mały, wielki CUD, który codziennie zmaga się z przeciwnościami i dzielnie walczy o sprawność i lepsze jutro. Miki choruje na padaczkę lekooporną: zespół Westa. Więcej informacji tutaj: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/mikolaj-swider?fbclid=IwAR3NdseSYhfqgRH5SqMxPxLjrj_Q14wB0lCsGB4uhfGnIKPj-GW3FFjJz24

Pomysł na charytatywny koncert dla Mikołaja Świdra pojawił się kilka miesięcy temu. – Jedna z moich dorosłych uczennic, Emilia Chromy, przyszła kiedyś na swoją lekcję śpiewu, bardzo smutna. Zaczęła mi opowiadać o swojej przyjaciółce, Paulinie Świder i o jej walce o zdrowie i życie syna, Mikołaja. Zapytała mnie: Beatka, spełnisz kiedyś moje marzenie? Odpowiedziałam, że chętnie. Tak to się właśnie zaczęło. Nic nie udałoby się bez naszego GOK-u i pani dyrektor Anny Piaskowy, która co roku wspiera nasze działania – opowiada nam pani Beata Czajka-Rolińska, nauczycielka śpiewu w Studio Piosenki Young Stars i organizatorka koncertu. 

Studio Piosenki Young Stars co roku organizowało charytatywne koncerty świąteczne. Ostatni był 2 lata temu, przed pandemią, dla Arturka Porębskiego. W tym roku pani Beata zajęła się programem artystycznym i koordynacją, ale to Emilia Chromy była sercem tego wydarzenia. Obie organizatorki miały do pomocy całe zastępy wspaniałych wolontariuszy. Animacje dla dzieci zapewniła firma pani Eweliny Rusnak.

Koncert składał się z dwóch odrębnych części. W pierwszej wystąpiły grupy młodsze Studia Piosenki Young Stars. W drugiej części wystąpili dorośli wokaliści Studia w towarzystwie zespołu muzyków, który również zagrał charytatywnie dla Mikołaja.

Skład zespołu – Daniel Mazurkiewicz – instrumenty klawiszowe, Jan Bryniarski – perkusja, Łukasz Bryniarski – gitara elektryczna, oraz smyczki, Alina Jabłońska – skrzypce oraz Agnieszka Pawlisz – altówka.

Koncert wsparli również wokaliści Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce.

Koncert przerywany był licznymi licytacjami. Rzeczy do licytacji pozyskane zostały specjalnie na tę okazję. Było ich tak wiele, że organizatorzy pogrupowali je w całe zestawy. Były to dzieła sztuki, usługi, rękodzieła, książki z autografami, np. od Remigiusza Mroza i Jakuba Porady. Płyty i koszulki z autografami – od Karoliny Leszko, Krzysztofa Cugowskiego oraz grupy Rammstein. Były również koszulki z autografami skoczków, rękawica bokserska od Krzysztofa Głowackiego i wiele, wiele innych rzeczy.

Ze względu na sytuację epidemiczną, koncert odbył się w częściach, żeby publiczność  mogła się wymienić. W pomoc zaangażowała się również Ochotnicza Straż Pożarna z Raby Wyżnej, udostępniając swoje pomieszczenia na atrakcje i animacje dla dzieci oraz organizując pokazy dla dzieci na zewnątrz. W holu dla zgromadzonych czekał kiermasz różności oraz pyszne ciasta, upieczone przez mieszkańców Raby Wyżnej.

Rozmach przeszedł nawet nasze oczekiwania – mówią wzruszeni organizatorzy. 

Koncert dla Mikołaja okazał się wielkim sukcesem i pokazał, jak wiele jest dobrych ludzi z ogromnymi sercami.

No Comment.

Reklama

Partnerzy