Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Koncert kolęd ze Świętą Rodziną

Dnia: poniedziałek 17 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

Niezwykły koncert kolęd i pastorałek wzbogacony o recytację i scenki rodzajowe z udziałem Świętej Rodziny przygotował Chór Parafii Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem. Został on nagrany na scenie Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Promocji. Wkrótce będzie można go podziwiać na stronach internetowych: parafii, Centrum Kultury i Promocji oraz Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.

Koncert przygotowaliśmy na zaproszenie pana wójta Jana Dydy – wyjaśniała siostra Renata Borodziuk, służebnica dębicka, pod kierunkiem której już od 11 lat działa Chór Parafii Wszystkich Świętych, w którym występują zarówno dorośli, jak i młodzież.

W koncercie udział wzięła także schola złożona z siedmiorga dzieci z klas od czwartej do siódmej ze szkół podstawowych, działająca także przy kościele p.w. Wszystkich Świętych. – Na gitarze zagrał Antoni Kwak, współtworzący z s. Renatąscholę, z kolei na skrzypcach zagrała Łucja Kozłecka, a na klarnecie – Klara Pawłowska.

Całość koncertu ubarwiła Święta Rodzina, w którą wcieliło się małżeństwo Kingi i Stanisława wraz z dziećmi. – Pan Stanisław zagrał kilka kolęd na akordeonie, a dzieci wystąpiły w strojach góralskich i DzieciątkaJezus.

W rolę recytatora wcielił się z kolei Łukasz Mikołajczyk, natomiast całość występu nagrał Jerzy Mikołajczak.

No Comment.

Reklama

Partnerzy