Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Konflikt w „Podhalance”. Rektor odwołany prawomocnie

Dnia: wtorek 28 grudnia 2021, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Polska Agencja Prasowa przekazała późnym popołudniem informację Irminy Chrząstek z Wydziału Prasowego Ministerstwa Edukacji i Nauki: “Odwołanie rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu dr hab. Roberta Włodarczyka jest prawomocne, a władze nad uczelnią powinna przejęć tymczasowo dr Maria Zięba – prorektor ds. studenckich i kształcenia”.

Uzasadnienie ministerialnego stanowiska, które kończyłoby wewnętrzny konflikt jest następujące:

Odwołanie rektora przez organ, który dokonał jego wyboru, tj. kolegium elektorów, jest dopuszczalne w ww. trybie i jest decyzją wewnętrzną uczelni pozostającą w zakresie autonomii i odpowiedzialności uczelni. Nie jest tym samym wymagane złożenie przez kolegium elektorów wniosku do ministra o odwołanie rektora.  

Pełniąca obowiązki rektora dr n. m. Maria Zięba, która cały czas pozostawała w kontakcie z ministerstwem, powiedziała nam, iż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia  takiego rozstrzygnięcia, jednak jest ono bardzo oczekiwane ze względu na konieczność wykonywania czynności zarządczych, czyli przede wszystkim wznowienie służbowej komunikacji i odblokowanie kont, by można było wypłacić pensje pracownikom.

Fot. Anna Szopińska

No Comment.

Reklama

Partnerzy