Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Konkurs „Dorastamy bez nałogów”

Dnia: wtorek 26 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

W gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Zaskalu miała miejsce kolejna edycja konkursu wiedzy o uzależnieniach z zakresu profilaktyki alkoholizmu i nikotynizmu dla uczniów z gminy Szaflary.

Uczestników konkursu oraz opiekunów powitała Katarzyna Sowa, pełniąca funkcję Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Szaflarach oraz gospodarz tego miejsca Dyrektor szkoły Renata Mozgowiec, które życzyły wszystkim powodzenia.

Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw asertywnych wobec picia alkoholu i palenia papierosów, popularyzowanie wśród młodzieży wiadomości z zakresu alkoholizmu i nikotynizmu oraz ich profilaktyki. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów ze wszystkich szkół z terenu Gminy Szaflary. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 15 pytań zamkniętych oraz 5 otwartych. Najlepsze wyniki na konkursie uzyskali:

I miejsce – Melania Marusarz ze Szkoły Podstawowej w Zaskalu

II miejsce – Zuzanna Migiel ze Szkoły podstawowej w Skrzypnem

III miejsce – Zuzanna Bukowska ze Szkoły Podstawowej w Maruszynie Górnej

Laureaci zostali nagrodzeni voucherami do sklepu Decathlon, natomiast wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe, gdyż wykazali się dużą wiedzą z zakresu wpływu alkoholu i nikotyny na organizm człowieka. Nagrody oraz słodki poczęstunek ufundowane zostały ze środków Gminy Szaflary – Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień – organizatora tegoż konkursu. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach przyznało dodatkowe nagrody rzeczowe za miejsca IV – VI.

Opiekunowie uczniów otrzymali podziękowania za zainspirowanie i zaktywizowanie środowiska szkolnego w zakresie działań z profilaktyki uzależnień.

Uroczystego podsumowania konkursu, wręczenia nagród, gratulacji dla laureatów, ale też wszystkich uczestników dokonał Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński.

Tekst: Katarzyna Sowa

Zdjęcia: Bożena Bobak

No Comment.

Reklama

Partnerzy