Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Konsekwencje parkowania na zakazie

Dnia: piątek 11 sierpnia 2023, Autor: Anna Zubek

Dzisiaj przed południem na drodze prowadzącej do miejscowości Murzasichle w rejonie Brzezin policjanci zakopiańskiej drogówki ujawnili 138 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Każdemu z kierowców w najlepszym wypadku grozi teraz mandat w wysokości 100 złotych i 1 pkt karny.

Dzisiaj przed południem tatrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kilkudziesięciu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach przy drodze prowadzącej do miejscowości Murzasichle w rejonie Brzezin. Niektóre pojazdy zaparkowano tak, że częściowo zawęziły możliwość bezpiecznego wyminięcia się dużych pojazdów. W mediach wcześniej wielokrotnie informowano o zmianie organizacji ruchu na tej drodze jak i na drodze prowadzącej do Morskiego Oka. Pomimo wolnych miejsc parkingowych i czytelnych znaków w tym rejonie, aż 138 kierowców postanowiło zaparkować na zakazie. Konsekwencje tego postępowania już niebawem.

PRZYPOMINAMY: na drodze z Brzezin do Murzasichla i na drodze do Morskiego Oka jakiś czas temu nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Na tym odcinku drogi pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet, jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela.

Mandat to tylko początek (100 zł i 1 pkt karny). 400 zł za odholowanie auta do 3.5 t i opłata za parking (40 zł/doba). Jak widać koszty stają się już odczuwalne.

Apelujemy, zatem do kierowców, aby parkowali w wyznaczonych do tego miejscach – tak jak robią to będąc na wakacjach za granicami naszego kraju!

R.W.

Policja Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy