Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kursy języka angielskiego dla dorosłych – na jakie kursy warto się zapisać?

Dnia: piątek 24 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Nauka języka nie kończy się w szkole ani na egzaminie językowym. Często dopiero później uświadamiamy sobie, jak ważne w praktyce są luki komunikacyjne. Dlatego też coraz więcej dorosłych szuka dla siebie dobrego kursu. A to zadanie nie jest tak łatwe, jak by się mogło wydawać.

Kursy języka angielskiego dla dorosłych: czym się różnią od kursów dla młodzieży?

Dorośli nie są już związani programami nauczania i wymaganiami egzaminacyjnymi: podczas gdy młodzież uczęszcza na kursy języka angielskiego przede wszystkim po to, by osiągnąć wysokie wyniki w testach, dorośli mają zupełnie inne potrzeby. W ich przypadku nacisk kładziony jest na płynną komunikację. To całkowicie zmienia kierunek kursu i jest powodem, dla którego podstawowe szkolenie językowe nie jest odpowiednie dla większości dorosłych uczniów. Oczywiście, podstawowe umiejętności językowe zawsze będą potrzebne, ale stuprocentowa poprawność gramatyczna, choć mile widziana, nigdy nie będzie celem samym w sobie. W pewnym sensie można powiedzieć, że angielski dorosłych jest nieco bardziej swobodny niż angielski młodzieży, ale tylko do pewnego stopnia.

Różne sposoby nauki języka angielskiego dla dorosłych

Elementy języka, na które kładzie się nacisk, zależą od potrzeb każdego ucznia. Na przykład w Szkole Angloville angielski dla dorosłych jest nauczany na dwa sposoby: jako przygotowanie językowe dla kadry kierowniczej lub jako okazjonalna komunikacja w codziennych sytuacjach. Różnica między tymi dwoma scenariuszami jest oczywista i wynika z konkretnych sytuacji, w których język ma być używany. Poziom nasycenia słownictwem specjalistycznym, ale także stopień akceptacji nawet słownictwa potocznego, są tak różne, że każdy z tych kursów to prawie jak nauka zupełnie innego języka. Ciekawym rozwiązaniem są również wyjazdy językowe dla dorosłych, gdzie zanurzenie w języku angielskim jest na bardzo wysokim poziomie.

Kursy języka angielskiego dla dorosłych: wybór nie tylko ścieżki, ale i formy

Jeśli chodzi o formę nauki, jedno jest niezaprzeczalne: każdy dobry kurs języka angielskiego musi być prowadzony przez native speakerów. Nie chodzi tu o ich umiejętności językowe (choć te też posiadają), ale o umiejętność stworzenia odpowiedniej atmosfery rozmowy. Kultura i zwyczaje, a także pewne szczegóły językowe mają ogromne znaczenie i nie można się ich nauczyć, czytając słowniki. Są to elementy, od których zależy płynność mówienia i które potrafią przekazać tylko rodzimi użytkownicy języka.

Można uczyć się angielskiego online

Nie jest prawdą, że kursy języka angielskiego dla dorosłych organizowane są tylko w dużych miastach. Od pewnego czasu najlepsze szkoły oferują kursy językowe dla dorosłych również na platformach internetowych, a strategia ta jest równie skuteczna jak kursy stacjonarne. Kluczem do sukcesu nie jest medium, lecz organizacja kursu, który najlepiej sprawdzi się, jeśli będzie obejmował długie rozmowy twarzą w twarz – narzędzia internetowe są z powodzeniem wykorzystywane przez wiele znakomitych szkół.

No Comment.

Reklama

Partnerzy