Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego – kandydaci z okręgu nr 2, Gminy Czorsztyn, Krościenko, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, Szczawnica

Dnia: niedziela 17 marca 2024, Autor: Redaktor

W okręgu nr 2 (Gminy: Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, Szczawnica) KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego wystawiła 8 kandydatów. Są to zarówno osoby z ogromnym doświadczeniem samorządowym, doświadczeniem w przedsiębiorczości, wolontariacie i pracy dla innych, jak i osoby z kompetencjami marketingowymi. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów.

Kandydaci KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego do Rady Powiatu, OKRĘG NR 1 – GMINY: CZORSZTYN, KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM, ŁAPSZE NIŻNE, OCHOTNICA DOLNA, SZCZAWNICA

1. RAFAŁ JANDURA

Lubię pracować dla regionu i w dalszym ciągu chcę to robić. Obchodzą mnie sprawy mieszkańców, zawsze staram się być blisko nich i ich spraw. Dzięki doświadczeniu zarówno w sektorze biznesowym jak również samorządowym, mam szeroką perspektywę spojrzenia na możliwości rozwoju, ale również dostrzegam przeszkody i wyzwania, z jakimi boryka się nasz region. 

Czytaj więcej

2. IRENA RATAJ

Urodziłam się i mieszkam w Kacwinie. Jestem szczęśliwą żoną, matką i babcią czterech wnuków. Posiadam wyższe wykształcenie z administracji i jestem geodetą.            

Jako długoletni pracownik Urzędu Gminy w Łapszach Niżnych  znam potrzeby i problemy mieszkańców terenu z którego kandyduję. Posiadam doświadczenie w samorządzie – 16 lat pełniłam funkcję Sekretarza Gminy, co dało mi możliwość bezpośredniej współpracy zarówno z mieszkańcami jak i organizacjami i urzędami na różnym szczeblu.

Od 2018-2024 roku, dzięki Waszym głosom jestem radną powiatu nowotarskiego.

Czytaj więcej

3. MARIA ŁOJAS-JURKOWSKA

Pięciokrotnie obdarzyli mnie Państwo zaufaniem i powierzyli sprawowanie funkcji Radnej Powiatu  Nowotarskiego. Mam nadzieję, że dobrze wywiązałam się z tego zadania, dlatego decyduję się ponownie kandydować. Jestem rodowitą góralką urodzoną i mieszkającą w ceniącej tradycję Ochotnicy. Mam bogate doświadczenie samorządowe i administracyjne. Przez 33 lata pracowałam w Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej na stanowisku Sekretarza Gminy. Otrzymałam Brązowy Krzyż Zasługi odznaczenie przyznane  przez Prezydenta Rzeczpospolitej  Polskiej w 2021 r.

Czytaj więcej

4. ANETA DUSIK

Kandyduję do Rady Powiatu Nowotarskiego, ponieważ jestem przekonana, że nasz region potrzebuje pozytywnych zmian oraz nowej energii. Od wielu lat zajmuję się promocją oraz marketingiem internetowym, dzięki czemu wiem, jak tworzyć atrakcyjny oraz wiarygodny wizerunek naszego turystycznego regionu. Znam również zasady współpracy z różnymi podmiotami i organizacjami, ponieważ wcześniej koordynowałam projekty kulturalne, a także edukacyjne. Przez lata zdobywałam doświadczenie jako dziennikarz, utrzymując bliski kontakt z mieszkańcami i poznając ich potrzeby oraz oczekiwania. Ponadto prowadzę wraz z mężem działalność gospodarczą, więc rozumiem problemy i wyzwania przedsiębiorców. 

Czytaj więcej

5. JOLANTA KAŁAFUT

Jestem rodowitą mieszkanką Niedzicy, żoną oraz mamą dwójki dzieci. Zawodowo: Wykształcenie wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing. W swojej 20 letniej pracy zawodowej od 17 lat jestem zawiązana z Lokalnymi Grupami Działania. Aktualnie pracuję jako Kierownik Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce – Pieniny” z siedzibą w Krościenku nad Dunajcem. Koordynowałam wielu projektów realizowanych z dotacji unijnych oraz krajowych.

Sektor Pozarządowy jest mi szczególnie bliski. Od lat angażuję się w pracę w sektorze pozarządowym i wolontariat.

Czytaj więcej

6. ROMAN URBAN

Pochodzę z miejscowości Krośnica, w gminie Krościenko nad Dunajcem. Ukończyłem studia Zdrowie Publiczne w specjalności inspekcja sanitarna, prowadzonych w ramach Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuję w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im Jana Pawła II w Nowym Targu oraz w firmie zajmującej się szkoleniem kierowców. Zdobyłem również doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej

7. DAWID OLEŚ

Jestem mieszkańcem Gminy Krościenko nad Dunajcem i mam 22 lata. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem, aktualnie studiuję na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunkach Budownictwo oraz Inżynieria Kształtowania Środowiska. Jestem członkiem OSP. Moje pasje to sport, muzyka, psychologia oraz rynki finansowe.

Kandydując do Rady Powiatu Nowotarskiego, pragnę reprezentować młodych ludzi i działać na rzecz wszystkich mieszkańców Powiatu, dążąc do jego rozwoju i zmiany na lepsze.

Czytaj więcej

8. JOLANTA KRZYWDZIŃSKA

Mieszkanka Szczawnicy od zawsze.

Kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego PSzS im Jana Pawła II w Nowym Targu.

Postanowiłam kandydować do Rady Powiatu, aby wykorzystać swoje umiejętności oraz wiedzę pielęgniarską w procesie zapewniania wsparcia fizycznego i psychicznego osobom starszym i samotnym. Jestem przekonana że model wsparcia społecznego powinien obejmować każdy etap życia człowieka. Dotyczy to w równym stopniu osoby opiekującej jak i opiekowanej. Moja praca zawodowa jest bezpośrednio związana z pacjentami w wieku starszym, obciążonymi wieloma chorobami i bardzo często samotni. Dlatego kandydowanie do Rady Powiatu to ogromne zobowiązanie do pracy na rzecz tych ludzi, którzy bardzo mocno potrzebują naszego wsparcia, naszej obecności, pomocy i szeroko rozumianej opieki. Nie jesteśmy super bohaterami, dlatego chcę zadbać o to, aby każda starość była godna i po prostu dobra.

Czytaj więcej

Sfinansowano z KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego

No Comment.

Reklama

Partnerzy